Projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“

Projektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ yra rengiamas nuo 2008 metų. Jame susirungia patys protingiausi ir išmaniausi Lietuvos vaikai.
Sužinojusi apie šį projektą bei pasitarusi su klasės auklėtoja Agnija Vasiliauskiene, nusprendžiau pabandyti ir aš – 5 c klasės mokinė Eglė Stankevičiūtė. Internetu užpildžiau anketą ir atlikau testą. Po kiek laiko sulaukiau skambučio, mane apklausė dar kartą ir sužinojau, kad patekau į projektą „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“.
Su palaikymo komanda ir auklėtoja ilgai piešėme plakatus, repetavome šūkį ir pristatymą. Visi labai nekantravo vykti į studiją ir pamatyti viską gyvai. Atėjo didžioji laukimo diena ir visi pasipuošę, su plakatais nuvykome prie įspūdingo LRT pastato.
Studija buvo didelė, erdvi ir gerai apšviesta. Pirmame etape buvau prie paskutiniųjų, tačiau po antro ir trečio etapo pakilau į lentelės viršų. Na, o po ketvirto etapo likau antra, tačiau aš ir auklėtoja buvome laimingos, nes patekau į finalą ir gavu daug dovanų: bilietą į teatrą, daugybę saldainių ir įdomių knygų.
Finalo klausimai buvo gerokai sunkesni. Tvyrojo dar didesnė įtampa. Pirmajame ir antrajame etape buvau lentelės viršūnėje. Trečiajame – su varžovu turėjome tiek pat taškų. Po žaibo turnyro turėjome irgi tiek pat taškų, tačiau po ketvirto etapo laidos vedėjas paskelbė nugalėtoją – tai buvau aš!
Palaikymo komanda džiaugėsi, plojo, skandavo mano vardą. Gavau dar daugiau dovanų: ekskursiją visai klasei į Šokolado muziejų, saldainių, knygų ir, žinoma, – išsvajotąją statulėlę. Dėkoju mane paskatinusiai auklėtojai ir puikiai palaikymo komandai.
Eglė Stankevičiūtė
Redagavo Irena Ažondenienė