Projektas „Prisijaukink arklį“
Pasidomėti avižų teikiama nauda paskatino artėjantys arklio metai, nes kur arkliai, ten ir avižos. Šį projektą atliko 5, 6 ir II gimnazijos klasių mokiniai.
Du žiemos mėnesius jie studijavo avižų gydomąsias ir maistines savybes, išbandė daugybę valgių su avižų produktais receptų, paragavo įvairiausių patiekalų.
Avižos ne tik maistingos, bet ir labai universalios, nes iš jų galima pagaminti ne vien galybę desertų, konditerijos gaminių, gėrimų, bet ir kepti kotletus, blynus, virti sriubas, košes, o šių įvairovė taip pat beribė ir priklauso tik nuo jūsų skonio, fantazijos, gebėjimo derinti produktus.
Daugybę problemų išspręsime, jei turėsime vien avižinių dribsnių – ne tik pieno ir kavos pasigaminsime, bet, šio to pridėję, ir skanios duonos išsikepsime.
Tad ne šiaip sau avižos užima labai svarbią vietą ir ant garbingo kūčių stalo. Nuo seno kūčioms buvo verdamas avižinis kisielius, tik apmaudu, kad šiais laikais retai kas bežino jo skonį.
Nederėtų šio valgio pamiršti, nes labai gili jo apeiginė prasmė. Kisielius aukojamas vėlėms, juo pagerbiamas arklys – šeimos gerovės užtikrintojas, tarpininkas tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio.
Pasitikdami šventes penktųjų klasių mokiniai visus pakvietė į atvirą pamoką „Avižinis kisielius – apeiginis kūčių valgis“, kurios metu ragavo avižinį kisielių ir mokėsi jį išvirti, o taip pat pagerbė avižas, dainuodami sutartines, kurias buvo išmo-
kę per muzikos pamokas su mokytoja Laima Gorobec. Prie aktų salės veikė kalėdinių idėjų mugė. Joje buvo pateikta šventinio stalo ir saldžių dovanų su avižų produktais idėjų.
Parengė Genė Vitkuvienė