Pirmokų gimnazistų krikštynos
Nerimas, džiaugsmas, šypsenos. Štai su tokiomis nuotaikomis šių metų lapkričio 29 d., penktadienį ryte, į mokyklą atvyko pirmokai gimnazistai. Juk būtent tądien jų laukė milžiniški fiziniai, psichologiniai ir kūrybiniai išbandymai. Krikštynos!
Žinoma, tos dienos kelias buvo su įvairių įvairiausiais posūkiais, bet nepamirškime, kad įveikę visus šiuos išbandymus pirmokai tapo tikrų tikriausiais Vilniaus Gabijos gimnazijos gimnazistais. Įžengė į naują mokslo, žinių bei šviesos karalystę, lydėsiančią juos dar daugybę metų.
Anksti ryte, tik peržengę mokyklos slenkstį, pirmokai gimnazistai jau buvo pažymėti garbingu pirmokų titulu. Taip prasidėjo nerimo kupinos pamokos. Juk būtent per tam tikras pamokas pirmokus vyresnieji gimnazistai pasiims į rytinę krikšto dalį. Veidų dažymas, maisto degustavimas, fiziniai pratimai, dainų dainavimas – tai tik dalis visos rytinės dalies renginio programos, kuri buvo savotiškai įdomi bei reikalaujanti visiško pirmokų gimnazistų susikaupimo.
Taigi viena paskui kitą išbandymus perėjo septynios klasės, pradedant senosiomis pagrindinės mokyklos klasėmis ir baigiant visiškai naujai suformuotomis.
Kad ir kokie sunkūs buvo rytinės dalies išbandymai, jie paliko nemažą džiaugsmą bei gausybę nepamirštamų akimirkų.
Reikia nepamiršti ir krikštynų antrosios dalies – klasių prisistatymo! Vakare vyko visų pirmų klasių kurti vaidinimai. Raudonas kilimas, pritamsintos šviesos, filmo juostos ženkliukai bei filmų žanrai. Kas tai? Nepaprastasis kinas, kuris ir buvo šių metų krikštynų tema. Visi gimnazistai turėjo sukurti savo klasių vaidinimus tokio žanro, kurį ištraukė burtų keliu. Veiksmo, siaubo, romantinis, nebylusis, trileris, komedija, istorinis – štai tokie buvo filmų žanrai. Kai kurie net neįsivaizdavome, kaip kūrybingai mūsų gimnazistai gali pasirodyti.
Šia proga dovanų visi pirmokai gimnazistai gavo kino juostos kadro ženkliuką, kuris įrodo, kad jie jau yra tikrieji Gabijos gimnazijos gimnazistai. Na, o vakare vyko gimnazistų diskoteka!
Galbūt per visą dieną ir buvo nesutarimų, didžiausio nerimo, bet užtat vieną dalyką visi pasiekė. Tai susivienijimas. Juk būtent tokie renginiai ir skatina bendravimo bei susivienijimo įgūdžius.
Parengė Justinas Iljeitis, IId