9-tasis tarptautinis informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“

Šiemet informatikos ir informacinių technologijų konkursas „Bebras“ vyko jau 25 šalyse. Lietuvoje jame dalyvavo 24390 mokinių, beveik 5 tūst. daugiau negu pernai. Šiemet konkurse pirmą kartą dalyvavo ir pradinukai – 3 ir 4 klasių mokiniai.
Po 20 geriausių kiekvienoje klasėje mokinių su mokytojais ir tėveliais, broliukais ir sesutėmis gruodžio 1 dieną 10 val. susirinko Seime į baigiamąją šventę. Tokią šventę padovanojo rėmėjai (TEO ir kiti.) bei Seimo rūmų šeimininkas kancleris Jonas Milerius. Svečius prižiūrėjo ir padėjo Vilniaus universiteto studentai.
Vilniaus Gabijos gimnazijos 6 a klasės mokinė Benita Avdejenkovaitė (mokytojas Aleksandras Kompanas) užėmė aukštą 11-ą vietą ir pakvietė savo mamą ir mokytoją į baigiamąją šventę Seime. Benita gavo dovanų kamuolį, knygų ir suvenyrų.
Po apdovanojimų, kuriuos vaikams įteikė rėmėjai ir Bebro įkūrėja bei organizatorė profesorė Valentina Dagienė, visi žiūrėjo jausmingą ir labai humanišką prancūzų filmą „Choristai“.
Vėliau Seimo valgykloje visų laukė užkandžiai ir du didžiuliai „Bebro“ tortai. Užteko visiems. Su šventine nuotaika toliau darbas vyko įvairiose salėse grupėmis beveik tuo pačiu metu.
Mokiniai ir mokytojai galėjo pasimokyti dirbti iPad'ais, kitur vyko bendradarbiavimo, komunikacijos ir logikos žaidimas, dar kitur – protingų daiktų programavimas. O dar Lego robotų varžybos, namų multimedijos dirbtuvės, pridėtinės realybės demonstravimas, galvosūkiai su Romualdu Kašuba, ekskursija po Seimo rūmus, loterija ir kt. Šventė baigėsi tik 17 valandą.

Parengė informacinių technologijų vyr. mokytojas Aleksandras Kompanas