Tarptautinis projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2013“
Projektą kuruoja Šiaurės šalių asociacijų Norden federacija. Projektu siekiama skatinti skaitymą, domėjimąsi Šiaurės šalių literatūra, propaguoti švietimo idealus Šiaurės bei Baltijos šalyse ir kaimyniniuose regionuose.
Lapkričio 11 – 17 dienomis Gabijos gimnazijos 3a, 3b, 3c, 3d klasių mokiniai, mokytojos D. Bielovienė, K. Startienė, A. Šukelienė, B. Valavičienė ir bibliotekos darbuotojos G. Aginskienė, J. Košienė jau ketvirtą kartą dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2013“. Kiekvienais metais ši savaitė vis kitokia, nes ją charakterizuoja pasiūlyta tema. Šių metų tema – „Žiema šiaurėje“.
 
Šviesos ir žodžio šventė
Pagrindinis projekto akcentas – Šviesos ir žodžio šventė. Mokiniai susirinko į konferencijų salę. Pavaduotoja ugdymui Aldona Šilerienė įžiebia šviesą, uždega žvakes. Trečiokai supažindinami su projekto tema, idėja, savaitės renginiais. Aptariamas projekto plakatas „Žiema šiaurėje“. Papasakojama apie plakato autorių – danų menininką Esben Hanefelt Kristensen. Supažindinama su švedų rašytoja Inga Borg.
Jaukioje žvakių liepsnelių aplinkoje mokiniai klausosi garsiai skaitomo teksto – ištraukos iš Ingos Borg knygos „Žiema su Plupu“. Po garsinio teksto skaitymo pasidalijama įspūdžiais.
Visą savaitę trečiokams vyko įvairūs projekto renginiai. Mokiniai pasirinko skaitytos ištraukos mėgstamus personažus ir lipdė iš plastilino, modelino. Mokyklos bibliotekoje buvo parengta paroda „Plupas ir žiema“ bei rekomenduojamų tą savaitę perskaityti knygų paroda.
Žiūrėjome animacinį filmą „Mergaitė su degtukais“. Mokiniai rašė laiškus pagrindinei filmo veikėjai – nepažįstamai mergaitei.
Žiūrėjo video filmus apie žiemą Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje. Piešė kūrybinius darbus „Aš ir žiema“. Vyko smagi atrakcija – Plupų paradas. Į projekto aptarimą mokiniai atvyko pasipuošę kaip Plupai: mėlynu peruku, oranžiniu šaliku, nusidažė raudonai nosis, veidus. Kiekvienas Plupas išsakė savo mintis, kas jam yra žiema...
Projekto pabaigoje su mokiniais aptarėme visos savaitės veiklą, apmąstėme, ką mums davė dalyvavimas projekte.
Šiaurės šalių bibliotekų savaitės rengėjai rašo: „Kai į mūsų šalis ateina pats tamsiausias metų laikas, mes uždegame žvakes ir skaitome knygą“. Tai yra svarbiausia Šiaurės šalių bibliotekų savaitės mintis.
Skaitykime, pasakokime, dalykimės su draugais savo įspūdžiais.
Parengė
pradinių klasių mokytoja
K. Startienė