Akcija „Nebūk abejingas“
Š. m. gruodžio mėn. 12 d. vyko akcijos „Nebūk abejingas“ renginys. Akcijos iniciatorė – II b klasės mokinė Šarūnė Jovaišaitė. Renginyje dalyvavo mūsų I – IV gimnazijos klasių mokiniai, Vilniaus miesto mokyklų mokiniai. Turėjome svečių iš Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Vyriausybės, taip pat žinomų Lietuvos žmonių.
Renginys prasidėjo spektakliu „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“, kurį pastatė teatro mokytoja Eglė Špejeraitė. Šiuo spektakliu žiūrovams norėta parodyti, kad ir koks žmogus abejingas, nemokantis mylėti ir padėti kitam, vis vien gali išsiugdyti savyje gėrį.
Vilniaus miesto mokyklose buvo paskelbta apie akciją „Nebūk abejingas“, akcijoje dalyvavo ir vaizdo reportažus apie neabejingumą kūrė Vilniaus Užupio gimnazijos, Vilniaus Lazdynų vidurinės mokyklos bei mūsų gimnazijos mokiniai.
Akciją „Nebūk abejingas“ palaiko Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė, renginyje dalyvavo jos patarėja Almeda Kurienė.
Vilniaus Gabijos gimnazijos bendruomenei buvo įteikta padėka už pilietiškumo pamoką „Nebūk abejingas“. Taip pat svečiavosi Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko patarėja Auksė Kontrimienė, kuri linkėjo kasdien skaičiuoti savo padarytus gerus darbus, nes gerumą pradedame skleisti nuo savęs.
Diskusijoje apie neabejingumą, pagalbą kitam žmogui, ką reikia keisti valstybėje ir kaip reikia išmokyti žmones būti geresnius vieni kitiems kalbėjo žurnalistas, prodiuseris, Lietuvos ryto televizijos „Nusikaltimas ir bausmė“ vedėjas Kristupas Krivickas, meditacijos mokytojas, jogas Gaudentas Naujokas. Žurnalistė, „Bėdų turgus“ fondo bei laidos įkūrėja Edita Mildažytė savo nuomonę apie žmonių abejingumą pasakė vaizdo reportaže.
Renginio pabaigoje akcijos dalyviams įteiktos padėkos, renginio svečiams dovanoti Gabijos gimnazijos simboliai, o gerumo angeliukai visus vaišino neabejingumo, gerumo saldainiais.
Džiaugiamės, kad judėjimas „Nebūk abejingas“ peržengė mūsų gimnazijos ribas ir žinia pasklido po Vilniaus mokyklas.