Pynimas iš laikraščių – technologijų pamokose
Tėvų kompetencijų integravimas į ugdymo procesą
Pynimas iš laikraščių – tai nuostabi technika, dėka paprastų, kasdienių laikraščių. Iš jų galima pasidaryti puikius pintus krepšius, dėžutes, rėmelius, skrybėles... Šia technika atlikti darbai atrodo taip lyg jie būtų nupinti iš vytelių.
2012 m. lapkričio 20 d. technologijų pamokos metu sulaukėme garbingo svečio – atvyko 7 e klasės mokinės Rasos Sindaravičiūtės mama Lina Sindaravičienė. Rasos mamytė, laisvu laiku pinanti nuostabaus grožio pintines iš laikraščių, sutiko atvykti į technologijų pamoką ir pristatyti mokiniams pynimo technologiją.
Pamokos metu Rasos mamytė rodė, kaip pasigaminti reikiamus ruošinius, kaip susisukti iš laikraščių reikiamo storio ir dydžio pagaliukus, kurių pagalba yra pinamos pintinės. Lina Sindaravičienė nuosekliai demonstravo mokiniams pintinės pynimo eigą: nuo ruošinių gamybos, pagrindo išsipjovimo iki pintinės nudažymo ir nulakavimo darbų.
Mokiniai visos pamokos metu domėjosi, klausinėjo ir susikaupę stebėjo Rasos mamytės pirštų miklumą. Visi, sužavėti nupintos pintinės grožio ir jos funkcionalumo, be jokių įkalbinėjimų nusprendė ir patys išbandyti šią pynimo technologiją.
Esame dėkingi Rasos mamytei Linai už jos apsilankymą, už įdomią, informatyvią ir įkvepiančią darbui pamoką!
Parengė technologijų vyr. mokytoja Dainora Skrabulienė