Naujienos

Dėl priėmimo į Vilniaus mokyklas

Informuojame, kad priėmimas į Vilniaus miesto mokyklas vyks elektroniniu būdu nuo kovo mėn.
Prašymus e. sistemoje galėsite pateikti nuo 2018 m. kovo 1 d. iki 2018 m. gegužės 31 d. Prašymo pateikimo laikas neturi įtakos priėmimui.
Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu priėmimo tvarka, e. sistema ir mokyklų aptarnavimo teritorijų žemėlapis atnaujinami. Nuo kovo 1 d. prisijunkite prie e. sistemos (https://svietimas.vilnius.lt/) ir susipažinkite su pasikeitusia priėmimo tvarka bei mokyklų aptarnavimo teritorijų žemėlapiu.
Kviečiame sekti informaciją dėl priėmimo Vilniaus Gabijos gimnazijos ir Vilniaus miesto savivaldybės internetinėse svetainėse.

„Lietuvos šimtmečio atspindžiai“

pav100lt

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos įgyvendinimo koordinavimo komisija paskelbė, jog minint Lietuvos valstybės jubiliejų svarbiausios veiklos kryptys yra šios: „Pažink. Švęsk. Kurk.“ Remdamasi pateiktomis rekomendacijomis, socialinių mokslų metodinė grupė pakvietė mokyklos bendruomenę paminėti šią sukaktį edukacine veikla „Lietuvos šimtmečio atspindžiai“.
Vasario pradžioje gimnazijos fasadinės pusės langai buvo papuošti trispalvės spalvų gėlėmis. Pradinių klasių mokiniai parengė ,,Šimtmečio maršrutus“ pagal pateiktas temas, o jų sukurti žemėlapiai eksponuojami mokyklos erdvėse. 5–8, I–IV gimnazijos klasių mokiniai su klasių vadovais vyko prie nurodytų objektų, susijusių su istoriniais 1918–2018 m. Lietuvos įvykiais. Iš viso buvo aplankyta 40 objektų. Visų klasių mokiniai susipažino su jiems nurodytais objektais, jų istorija, svarbiais įvykiais ir nusifotografavo prie objektų. Iš visų nuotraukų padarytas koliažas ir nuotraukų filmas, juos bus galima pamatyti gimnazijos svetainėje.
Tikimės, kad šios organizuotos veiklos padės dar geriau suprasti gimtosios šalies istoriją bei skatins būti nuoširdžiais patriotais.
Tekstą parengė Eugenija Pališaitienė ir Loreta Stasiulaitienė

Ką man reiškia Vasario 16-oji?

Kaip paukštis, sėdintis narve, tupėjo, laukė ir kentėjo, taip durys, prasivėrusios į laisvės pripildytą orą, tapo troškimu. Troškimu, kuris teikė viltį, tokią nekaltą ir gražią, kokią teikia žiedlapiai krisdami ant rasotos žolės jaunai merginai žaidžiant „myliu – nemyliu“. Tas geismas privertė lietuvio širdį nesuvaldomai plakti ir tas stiprumas virto balsu, kuris rėkė, šaukėsi kažko artimo ir būto, kažko verto ir prarasto, kažko tokio, kas pagaliau suteiktų amžiną laisvę vadinti Lietuvą savo tėvyne. Žmonių lūpos suskilusios nuo baimės šalčio, burna ištroškusi nepriklausomos upės, tekančios gimtinės miške, vandens, kuris pagirdytų ir nuramintų sielą. Atėjo jau seniai ta diena ir nesibaigia ji, vis grįžta ir dar grįš nuostabi didybė Vasario 16-osios. Pagaliau, pagaliau, pagaliau…
Jovita Suchodimcovaitė, Vilniaus Gabijos gimnazijos mokinė

image description

Vasario 16-oji įdėjo į mūsų širdis valstybę –
kaip asmenybės dalį, kaip vienybės, santarvės ir meilės šaltinį –
amžinai su amžinosiomis vertybėmis:
MEILE, LAISVE, VILTIMI…
TAUTA IR ŽMOGUMI…
Mieli bendruomenės nariai,
Esame pirmojo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio liudytojai. Ryžtas ir vienybė dvidešimties Lietuvos Tarybos narių lėmė valstybės Nepriklausomybės akto gimimą 1918 m. vasario 16 d. Jie kūrė mūsų ateitį. Šiandien mes kuriame savo ir būsimų kartų ateitį. Neabejotina – nuo kartų dialogo priklauso ir laisvė, ir tapatybė. Pradėkime naują šimtmetį lydimi tradicinės ir naujos šviesos, tiesos, išminties…
Direktorė

DAUGIAU NAUJIENŲ

Comments are closed.