Konferencija „Edukacinės erdvės ir ugdymo procesas“

Lapkričio 22 d. Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose vyko konferencija „Edukacinės erdvės ir ugdymo procesas“. Mūsų gimnazijai atstovavo fotografijos mokytoja Jolita Baranauskienė ir technologijų mokytoja Genė Vitkuvienė.
Ši konferencija jau penktoji. Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras atliko didžiulį darbą siekdami, kad šalies ugdymo įstaigos pritaikytų žaliąją aplinką ugdymui. Buvo organizuojamos apžiūros, seminarai, kelionės, konferencijos, atliekama gerosios patirties sklaida. Iniciatyvą palaikė daugelis Lietuvos ugdymo įstaigų ir kūrybiškai pertvarkė aplinką. Nusidriekė pažintiniai ir pojūčių takai, įkurti etnografiniai, vaistinių, aromatinių, dažinių, retų augalų sodeliai, gamtos ekspozicijos, eksperimentinės lysvės bei šiltnamiai, lauko klasės. Aplinka tapo ne tik jaukesnė, bet ir ugdanti, sutelkianti vietos bendruomenę, palanki ekologinės savimonės formavimui.
Konferencijoje gerajai patirčiai pristatyti parengta 15 stendinių pranešimų, sukurtas filmų ciklas. Žodiniuose pranešimuose buvo nagrinėjamos tiriamųjų ir kūrybinių darbų galimybės, bioetikos svarba, invazinių rūšių grėsmės, alternatyvaus ugdymo gamtoje iniciatyvos bei Gamtos mokyklų veikla.
Gairės ateičiai – ne vien tik edukacinių erdvių kūrimas ir tobulinimas, bet ir įdomių, naudingų veiklų paieška bei patirties kaupimas. Skatinamas gyvenamosios vietovės tyrinėjimas ir produktų kūrimas iš vietinių žaliavų. Būtent tokią veiklą atspindėjo mūsų gimnazijos mokytojų parodos: kūrybiniai fotografijos ir augalinio dažymo darbai. Ekspozicija sukėlė didžiulį susidomėjimą. Abi mokytojos gavo pasiūlymų bendradarbiauti, organizuoti seminarus, perkelti parodas į kitas įstaigas.
Tekstą parengė Genė Vitkuvienė
Fotografavo Jolita Baranauskienė

Comments are closed.