Šeštokų viktorina

Tarp daugybės eilinių dienų yra itin didžios dienos. Viena tokių – Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Kad ši šventė išties didinga, abejonių nėra. Ši diena nulėmė tai, kad šiandien galime gyventi laisvoje Lietuvos Respublikoje, kad turime galimybę orūs stovėti tarp kitų tautų ir šalių, kad esame laisvi ir pripažinti… Ši diena lėmė tai, kad galime laisvai bendrauti tarpusavyje ir su kitomis tautomis, ji išvadavo mus nuo kasdieninės baimės būti persekiojamu, varžomu ir įtarinėjamu savo tautos žmogumi. Bet svarbiausia šios dienos dovana – būti laisvam, būti savimi, o visiems kartu būti atskira tauta, valstybe.
Pasitikdami Nepriklausomybės atkūrimo dieną, šeštų klasių mokiniai dalyvavo istorijos viktorinoje, kur galėjo pasitikrinti savo istorijos žinias. Komandų kapitonai pristatė savo klasės laišką Lietuvai „Ką mums reiškia gyventi laisvoje ir Nepriklausomoje Lietuvoje“, komandos turėjo atsakyti į 13 klausimų apie Lietuvą, jos istoriją, žymius žmones.
Geriausiai atsakinėti į klausimus pavyko 6 c ir 6 e klasių komandoms. Tik vienu tašku nuo jų atsiliko 6 d klasės komanda. Trečiąja vieta dalinosi 6 a ir 6 b klasės. Visi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti žurnalais „Iliustruotas mokslas“. Mokinius viktorinai paruošė istorijos mokytoja Raselė Abromaitienė.
Tekstą parengė Danguolė Narečionienė

Comments are closed.