Respublikinis moksleivių integruotas technologijų ir literatūros konkursas „Kūrybos paukštė – 2018“

 

Menas ir poezija nori ir turi žadinti gyvenimą
bei padėti gyventi, ir jei tai pavyksta, iš skaitytojo
į kūrėją taip pat atsklinda gyvenimas ir padrąsinimas.
H. Hesė
Kiekvienas žmogus – kūrėjas. Juk nuo ankstyvos vaikystės imamės kūrybos: meistraujame, klijuojame, dainuojame, šokame, grojame, kuriame eiles, piešiame. Ir kiek džiaugsmo mums tai suteikia! Kūrėjas pasaulyje įžvelgia daugiau spalvų, išgyvena daugiau jausmų. Jis geba svajoti ir nors akimirkai pabėgti nuo kasdienės rutinos. Vilniaus Gabijos gimnazijos mokytojai – ne tik kūrybingos asmenybės, bet ir skatinančios atskleisti mokinių kūrybiškumą, todėl pakvietė mokinius dalyvauti jau tradiciniu tapusiame respublikiniame moksleivių integruotame technologijų ir literatūros konkurse „Kūrybos paukštė – 2018“.
Konkurso tikslas – skatinti moksleivių kūrybinius polinkius ir suteikti galimybę atskleisti literatūrines bei technologines kompetencijas.
Šių metų technologinių darbų tema buvo „Trys spalvos…“ Juos dalyviai galėjo atlikti įvairia technika, gaminti iš įvairių medžiagų (tekstilės, medžio, metalo ar kitų).
Technologinius darbus vertino Ilona Valantinienė – socialinių mokslų daktarė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto docentė, Lolita Malinauskienė – Vilniaus kolegijos, Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto, Mados ir dizaino katedros lektorė, Dainora Skrabulienė – VŠĮ „Savęs pažinimo ir saviraiškos studija“ vadovė. Literatūrinius darbus vertino Vilniaus Gabijos gimnazijos mokytojos metodininkės Irena Ažondenienė, Vilija Rutkauskienė ir Rita Vilkelienė.
Šių metų balandžio 27 dieną kartu su sugrįžtančiais paukščiais į mūsų gimnaziją atvyko ir konkurso laureatai. Juos pasveikino Gabijos gimnazijos Dainos teatras, kuris atliko kelias nuotaikingas savo kūrybos dainas. Literatūrinės dalies konkurso laureatai skaitė savo kūrybą. Mūsų gimnazijos bendruomenė ir atvykę svečiai galėjo pasigrožėti technologinių darbų ekspozicija.
Gimnazijos direktorė Vilija Klimavičienė pasidžiaugė jau tradicinu tapusiu renginiu, sukviečiančiu jaunuosius kūrėjus iš visos Lietuvos, padėkojo mokytojams, pastebintiems ugdytinių talentą ir jį skatinantiems. Taip pat buvo padėkota konkurso rėmėjams: Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakultetui ir Vilniaus kolegijos, Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto Mados ir dizaino katedrai. Konkurso laureatai buvo apdovanoti Gabijos gimnazijos padėkos raštais ir rėmėjų dovanėlėmis.
Konkurso organizatoriai džiaugiasi turiningai praleista popiete ir kitą pavasarį drauge su sugrįžtančiais paukščiais vėl laukia atvykstančių kūrėjų iš visos Lietuvos.
Parengė lietuvių kalbos mokytojos Rita Vilkelienė ir Irena Ažondenienė

Comments are closed.