Vaikų vasaros poilsio stovykla „Pažink Lietuvą keliaudamas“

Mokslo metams pasibaigus, birželio 18-22 d. mūsų gimnazijos 5–8 klasių mokinukai rinkosi į stovyklą „Pažink Lietuvą keliaudamas“, kurią organizavo gimnazijos socialinės pedagogės Jolita ir Rūta bei psichologės Dovilė ir Šarūnė. Stovyklos tikslas – veikimas mišraus amžiaus grupėse (11-14 m.) sudarant mažą, darnią visuomenę, kurioje mokiniai turėjo galimybę suprasti save ir kitus, jaustis saugūs būdami savimi.
Minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį stovyklos veiklos buvo orientuotos į Lietuvos krašto pažinimą, mokinių pilietinių vertybių puoselėjimą ir tautinės savimonės ugdymą. Stovyklos metu buvo siekiama, kad kiekvienas mokinys aktyviai įsitrauktų į stovyklos veiklas.
Stovyklos „Pažink Lietuvą keliaudamas“ veiklos tikslai ir uždaviniai buvo įgyvendinti taikant įvairius patyriminius žaidimus ir komandines užduotis, emocinės raiškos ugdymo veiklas, organizuojant turistinius pažintinius žygius, grupinius teminius pokalbius.
Stovyklautojai lankėsi Pavilnių regioniniame parke, aplankė Pūčkorių atodangą, Pavilnio mini zoologijos sodą, kuriame pažino gyvūnus. Turistinėje pažintinėje išvykoje į Trakus metu mokiniai dalyvavo kibinų gaminimo ritualo edukacinėje programoje „Kibinų kelias – paragauk istorijos!“. Taip pat aplankė alpakų ūkį, kuriame turėjo galimybę išgirsti, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai, tiesiogiai su jais bendravo ir maitino morkomis. Stovyklos metu mokiniai aplankė Lietuvos valstybės pradžią menančią žemę – Kernavę. Čia susipažino su Kernavės priešistore, dalijosi savo turimomis žiniomis ir įspūdžiais, dalyvavo viktorinoje. Emocinei raiškai ugdyti mokiniai vyko į Skalvijos kino centrą, kuriame žiūrėjo filmą „Naujokas“. Mokiniai buvo supažindinti su nekomerciniu kinu, įvairiomis kultūrinėmis, istorinėmis, socialinėmis patirtimis, buvo mokomi jas pažinti, suprasti ir vertinti. Stovyklą užbaigėme išvyka į Medininkų pilį. Apsižvalgę po Medininkų apylinkes, mokiniai turėjo galimybę dalyvauti edukacinėje pamokoje – šaudyti tikrais lankais.
Atsisveikindami vaikai dalijosi savo įspūdžiais, sakė vieni kitiems daug gražių ir prasmingų palinkėjimų. Smagu, kad laikas kartu nepraėjo veltui. Nauji draugai, nauja patirtis, naudingos žinios!
Džiaugiamės Vilniaus miesto savivaldybės parama stovyklai, dėkojame visiems prisidėjusiems prie gimnazijos stovyklos įgyvendinimo. Labiausiai dėkojame mokiniams už jų draugiškumą, aktyvų dalyvavimą, pagalbą vieni kitiems ir plačias šypsenas, kurios mus džiugino visos stovyklos metu.
Stovyklos organizatorės Jolita Dvelienė, Rūta Gaigalaitė, Šarūnė Vienė, Dovilė Marcinkonytė

Comments are closed.