Gabijos gimnazijos mišraus choro išvyka į Vokietijos Holzvickedo Klaros Šuman gimnaziją

Š. m. spalio 8–12 dienomis Gabijos gimnazijos mišraus choro dainininkai, lydimi choro vadovės E. Bagvilienės bei Dainos teatro mokytojų J. Galdikienės ir L. Polikarpienės, vyko į Vokietiją, pas savo ilgamečius bičiulius – Holzvikedo Klaros Šuman gimnazijos choristus, kur juos svetingai priėmė bičiuliai vokiečiai bei jų šeimų nariai.
Pirmąją dieną, atvykę į svečią šalį, apžiūrėjome K. Šuman gimnaziją ir buvome pakviesti į Holzvickedo miesto Rotušę, kur mus svetingai sutiko miesto merė Urlike Drossel bei kiti miesto administracijos nariai. Į susitikimą buvo pakviesti ir vietinės žiniasklaidos žurnalistai, taigi kitą dieną šis susitikimas su nuotraukomis buvo aprašytas vietinėje spaudoje.
Antrąją viešnagės dieną viešėjome Miunsteryje – pasauliui atvirame mieste, skaičiuojančiame daugiau nei 1200 metų. Buvome nustebę pamatę 3500 vietų dviračių aikštelę, didžiausią Vokietijoje. Keliaudami po miestą dviračiais, aplankėme įžymųjį Miunsterio universitetą, įkurtą 18 amžiaus pabaigoje, miesto Rotušę bei katedrą, pastatytą 13 amžiuje.
Trečiąją dieną, kaip ir kitas mainų programos dienas, mokiniai dalyvavo savo draugų vokiečių pirmosiose pamokose, stebėjo ugdymo(si) procesą ir aktyviai diskutavo nagrinėdami globalias temas. Vėliau repetavome su Klaros Šuman gimnazijos choristais dainą „Made world“ ir ruošėmės vakaro koncertui – K. Šuman gimnazijos orkestras šventė 10-ąjį savo jubiliejų.
Ketvirtąją dieną, traukiniu nuvykę į Dortmundą, galėjome rinktis veiklas – aplankyti Pink Floid muziejaus ekspoziciją arba žaista 3D mini golfą. Vakare vykome į Folderturmo bokštą, kur dalyvavome K. Šuman ir Gabijos gimnazijos mišrių chorų bei grupės „Marie Mokati“(Kiolnas) koncerte. Koncerto žiūrovai garsiais aplodismentais ir kupinais susižavėjimo žodžiais įvertino mūsų gimnazijos choristų pasirodymą, o ypač vokiškai atliktą vokiečių liaudies dainą. Koncertą vainikavo abiejų chorų ir solistų atlikta daina „Made world“.
Paskutinę kelionės dieną aplankėme Unna miestelį ir jame esantį kultūros bei šviesų meno centrą. Atsisveikindami Dortmundo oro uoste mokiniai jau braukė graudžias išsiskyrimo ašaras ir pradėjo planuoti naujus susitikimus.
Informaciją parengė Lina Polikarpienė
Mokinių mintys apie kelionę:
Nuostabios 5 dienos, vertos visų neparašytų atsiskaitymų :D Smiltė
Kelionė buvo nuostabi. Joje patyrėme daug nuotykių: dar labiau susibendravome su vokiečių choru, aplankėme be galo gražius miestus, jų katedras, bažnyčias, rotušes ir kitus stebuklingus kampelius, lankėme vokiškas pamokas, susipažinome su Vokietijos kultūra bei išgirdome, kaip skamba mūsų choras bažnyčioje, anglies kasyklos bokšte, traukinių stotyje ir muziejuje!
Trumpai tariant kelionė 11/10 :)) Kotryna

Komentarai uždrausti.

1 p. 8.00 – 8.45
2 p. 8.55 – 9.40
3 p. 9.50 – 10.35
4 p. 10.55 – 11.40
5 p. 12.10 – 12.55
6 p. – 0 p. 13.05 – 13.50
7 p. –  1 p. 14.00 – 14.45
8 p. – 2 p. 15.05 – 15.50
            3 p. 16.05 – 16.50
            4 p. 17.00 – 17.45