Susitikimas su poete Violeta Palčinskaite

Sausio 22 dieną Vilniaus Gabijos gimnazijoje įvyko poetės, dramaturgės, scenaristės ir vertėjos Violetos Palčinskaitės, dainų autoriaus ir atlikėjo Vyganto Kazlausko bei leidyklos „Tyto alba“ direktorės Lolitos Varanavičienės susitikimas su 3–4 klasių mokiniais.
Renginio metu svečiai pristatė poetės V. Palčinskaitės knygą „Eilėraščiai iš namų“, kuri dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai 2018“ ir pretenduoja į Metų knygos vaikams titulą.
Mokiniai susitikimui ruošėsi iš anksto. Jie susipažino su nauja poetės knyga, mokėsi mintinai eilėraščius, ruošė dovanėles svečiams bei klausimus poetei. 3 a klasės mokiniai kartu su dailės mokytoja Ramute Baltrūniene piešė iliustracijas pagal šią knygą, muzikos mokytoja Lijana Kupstienė išmokė Jaunučių choro dalyvius dainų pagal V. Palčinskaitės žodžius.
Renginio vedėja – leidyklos „Tyto alba“ direktorė L. Varanavičienė papasakojo knygos „Eilėraščiai iš namų“ išleidimo istoriją. Ji įtikino poetę, kad tokia knyga reikalinga vaikams ir ji bus skaitoma. Išleista knyga sulaukė didžiulio susidomėjimo ir pateko į geriausių 2018 metų knygų vaikams penketuką.
Dainų autorius ir atlikėjus V. Kazlauskas atliko savo kūrybos dainas, sukurtas poetės V. Palčinskaitės žodžiais, ragindamas visus dainuoti kartu. Mokiniai vertė atlikėjo nurodytą knygos puslapį ir dainavo kartu… Susirinkusiems salėje nuskambėjo ir viena naujausių dainų poetės žodžiais – „Senas senas albumėlis“.
Poetė V. Palčinskaitė pasakojo, kad rašyti pradėjo ketvirtoje klasėje. „Dažniausiai vėliau žmonės surimtėja, išauga iš poetinių rūbų, susiranda darbus. Bet aš ir likau rašyti eilėraščius“, – šypsodamasi kalbėjo poetė. Ji mielai atsakė į mokinių pateiktus klausimus.
Jaunieji skaitytojai dėkojo poetei V. Palčinskaitei už nepakartojamus eilėraščių įvaizdžius: už jaukius ir šiltus vaikų kambarius, skambią lietučio pasaką, žalią pavasario žolę, rudeninį lapų žaidimą, gėlėtas skersgatvių palanges, paslaptingus trolius – už poezijos namus namučius, kuriuose gera kiekvienam vaikui.
Po susitikimo mokiniai neskubėjo skirstytis – pirko poetės knygas, laukė autografų ilgoje, per visą salę nusidriekusioje eilėje, džiaugėsi galėdami gauti ne tik jiems skirtą įrašą naujoje knygoje, bet ir kartu su renginio svečiais nusifotografuoti ar apsikabinti…
Džiugu regėti ir jausti, kaip mažų vaikų pasauliai prisiliečia prie didžiausios vertybės – knygos. Ilgai išliks prisiminimuose prasmingi žodžiai, skambios dainos ir nuoširdus, betarpiškas svečių bendravimas.
Vilniaus Gabijos gimnazijos bendruomenė dėkoja Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai už suteiktą galimybę susitikti su gerbiamais svečiais.
Parengė pradinių klasių mokytoja K. Startienė ir bibliotekininkė D. Stanevičienė
Susitikimo akimirkos Jolitos Baranauskienės

Komentarai uždrausti.

1 p. 8.00 – 8.45
2 p. 8.55 – 9.40
3 p. 9.50 – 10.35
4 p. 10.55 – 11.40
5 p. 12.10 – 12.55
6 p. – 0 p. 13.05 – 13.50
7 p. –  1 p. 14.00 – 14.45
8 p. – 2 p. 15.05 – 15.50
            3 p. 16.05 – 16.50
            4 p. 17.00 – 17.45