Laimėjimas nacionaliniame DNR konkurse

Šių metų balandžio 24 d. Vilniaus universiteto Santariškių klinikų auditorijų rūmuose vyko kasmetinis Lietuvos DNR dienos minėjimas ir VIII nacionalinio rašinių konkurso, skirto DNR dienai paminėti, laureatų apdovanojimai. Šiųmetė rašinio tema buvo „Kaip manote ar genomo (DNR) sekos nustatymas turės įtaką jūsų ateičiai?“
Džiugu, kad šiųmetiniame rašinių konkurse III G klasės mokiniai Gabija Biliūtė ir Justinas Iljeitis užėmė prizines vietas. LR Švietimo ir mokslo ministerijos II laipsnio diplomu buvo apdovanota Gabija Biliūtė, užėmusi II vietą, o III laipsnio diplomu – Justinas Iljeitis, užėmęs III vietą. Dėkojame mokinius paruošusiai biologijos mokytojai Zosei Aškinienei bei lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Vilmai Ambrasiūnienei.
Taip pat Gabijos Biliūtės rašinys Europos rašinių konkurse pateko tarp vertų paminėti darbų ir bus perskaitytas gegužės 9 d. Glazgo mieste vyksiančioje Europos žmogaus genetikos konferencijoje, kurioje dalyvaus per 3000 pasaulio mokslininkų.
Apdovanojimų renginyje taip pat klausėmės Vilniaus universiteto prorektoriaus mokslui dr. Rimanto Jankausko paskaitos „Lietuvių kilmės beieškant: senovinės DNR tyrimai“, kuri tiktai dar kartą patvirtino, kad visų mokslų kalvė yra istorija. Po renginio vyko ekskursija į Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Molekulinės genetikos ir citogenetikos laboratorijas.
Tekstą parengė Justinas Iljeitis, III G klasės mokinys.
Tekstą redagavo Irena Ažondenienė.

Comments are closed.