Rugsėjo 1-osios pamoka „Aš tikrai myliu Lietuvą!“

Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjom, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos, iš jo žemėlapių neišnyktų. Rašom ir tariam jį kartu su kitais ne mažiau vertais, garbintais tautų ir valstybių vardais, norim, kad su pagarba mus ištartų.
Just. Marcinkevičius
Rugsėjo 1-ąją mokiniai buvo pakviesti į pirmąją pamoką, kurios tema „Aš tikrai myliu Lietuvą!“. Ši tema pasirinkta, nes mokyklos tikslas – ugdyti mokinių pilietiškumą, be to, šįmet minime Nepriklausomybės 25-uosius metus, Lietuvos Respublikos Seimas 2015-uosius metus paskelbė Etnografinių regionų metais, pabrėždamas Lietuvos etnografinių regionų savitumo puoselėjimo svarbą, o Rugsėjo 1-oji ne tik Mokslo ir žinių diena, bet ir Laisvės diena, nes, nors Lietuva paskelbė savo nepriklausomybės atkūrimą dar 1990 m. kovo 11 d., tačiau galutinai išsilaisvino nuo Rusijos okupacijos tik rugsėjo 1 išvakarėse.
Pamokos metu mokiniai kalbėjo apie Lietuvos vardo kilmę, diskutavo, ką reiškia mylėti Tėvynę, kodėl svarbu išmanyti jos istoriją, nepamiršti iškilių, visai tautai nusipelniusių žmonių, puoselėti tautines tradicijas, kodėl galime didžiuotis, kas esame lietuviai, kalbėjo apie gimtojo krašto ypatingumą, aptarė, kodėl Lietuva – geriausia šalis pasaulyje.
Mokiniai užaugino Lietuvos vėliavos spalvomis pasidabinusi pilietiškumo medį, kuriame užrašytos mintys, kodėl mylime Lietuvą:
čia gimiau ir užaugau, čia mano draugai ir šeima;
turtinga istorija;
didinga praeitis, jos papročiai ir tradicijos gyvuoja ir šiandien;
didinga architektūra ir paminklais;
nešiukšlinu, kalbu savo gimtąja kalba;
saugome savo šalies augalus ir gyvūnus;
Lietuvių kalba yra mums pati gražiausia kalba;
gardžiausi, skaniausi cepelinai;
geriausi krepšininkai;
labai graži ir draugiška šalis;
nuostabūs kraštovaizdžiai;
suteikia galimybę gyventi laisvai ir nevaržomai, leidžia išreikšti savo nuomonę, ją turėti;
čia saulė tokia skaisčiai geltona, žolė ryškiai žalia, o obuoliai gardūs, raudoni…
Būkime savo šalies patriotai!
Parengė Alma Mikailionienė,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Raimondo Dulinsko fotografijos

Comments are closed.