Naujienos

nec

Nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimo rezultatai


 SUSITIKIMAS SU ŠAULIŲ SĄJUNGOS ATSTOVAIS

IMG_20180528_152455.jpg

Gegužės 28 d. Vilniaus Gabijos gimnazijos aktų salėje vyko susitikimas su Lietuvos Šaulių sąjungos atstovais, kurį organizavo 3 a klasės mokinės tėtis Stasys Gudauskas. Susitikime dalyvavo antrų ir trečių klasių mokiniai.

 Informacija smurto prevencijos klausimais


Vaikų vasaros stovykla gimnazijoje

2018 m. birželio 18–22 dienomis Vilniaus Gabijos gimnazijoje bus organizuojama nemokama dieninė vaikų vasaros poilsio stovykla 5–8 klasių mokiniams „Pažink Lietuvą keliaudamas“.
Daugiau informacijos tel. +370 652 588 44.

Paminint Tarptautinę vaikų gynimo dieną

Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo institutas, Lietuvos Respublikos Seimo Žmogaus teisių komitetas, VO „Gelbėkit vaikus“ ir UAB „Šviesa“ 2018 m. birželio 1 dieną pakvietė kartu paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną.

Mažojo paskutinio skambučio šventė

balionai-danguje

Gegužės 29 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis Vilniaus Gabijos gimnazijos pradinės mokyklos ketvirtokams.

I gimnazijos klasių mokinių edukacinė išvyka maršrutu Vilnius – Ryga – Stokholmas – Vilnius

20180526_104354.jpg

Baigiantis 2017–2018 mokslo metams, mes, I b, I c, I d ir I e klasių mokiniai, drauge su klasių vadovėmis Aušra Vasarevičiene, Agnija Vasiliauskiene, Rita Vilkeliene ir Valda Žiediene keliavome maršrutu Vilnius – Ryga – Stokholmas – Vilnius.

Specialusis prizas nacionaliniame konkurse „Mano žodynas 2018“

telse1.jpg

2018 m. gegužės 18 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Lietuvių kalbos instituto organizuojamo nacionalinio konkurso „Mano žodynas 2018“ apdovanojimai. Šiais metais konkursas buvo skirtas paminėti minėti Simono Daukanto 225-ąsias gimimo metines, Vydūno metus ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Po apdovanojimų dalyvavome Telšių rajono savivaldybės padovanotoje ekskursijoje po Telšių miestą.

Po 20 metų atgal į mokyklą

20180601_065335.jpg

Gyvenimas – tai kelionė. Žingsnis po žingsnio. Stulbinanti ir nepaprasta.
Pojūčiai, postūmiai, troškimai, emocijos, idėjos, susitikimai.
Tai, kas svarbu ir nepakeičiama, nuo pat pradžių pradžios.
2018 m. gegužės 31 d. vakarą į Gabijos gimnaziją rinkosi 1998 m. laidos IV R klasės mokiniai, kurie paliko dovaną mokytojams – padėką, kurią įprasmina gražiausias ir vertingiausias žodis „Ačiū“.

Instaliacija „VAIKYSTĖS ARCHYVAI“

valdone19.jpg

Naujausias mokyklos interjero meninis akcentas – abiturientės Valdonės Brazauskaitės (IV B) dailės egzamino kūrybinis darbas – instaliacija „VAIKYSTĖS ARCHYVAI“. Kūrinys eksponuojamas I aukšto pradinukų rekreacinėje erdvėje. Ši vieta pasirinkta ne atsitiktinai: šalia yra pradinių klasių kabinetas, kuriame autorė prieš dvylika metų pradėjo savo pirmuosius mokslo metus. Ir pirmoji Mokytoja Nijolė, kuri ir toliau dalina savo gerumą, kantrybę, meilę, žinias mažiesiems mokinukams.

Mokyklų, dalyvaujančių projekte „Dinamiškai tobulėjančios mokyklos inkliuzinis modelis (gerosios praktikos vadovas)“, atstovų susitikimas Vilniaus Gabijos gimnazijoje

europrojektas

Vilniaus Gabijos gimnazija nuo šių mokslo metų pradžios dalyvauja Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bendrai finansuojamame projekte Nr. 09.2.1-ESFA-K-728-01-0043 „Dinamiškai tobulėjančios mokyklos inkliuzinis modelis (gerosios praktikos vadovas)“.

2 c klasės mokinių kūrybinės dirbtuvėlės „Dovana seneliams“

IMG_20180328_152130
Š. m. kovo mėn. 14 dieną 2 c klasės mokiniais su savo pradinių klasių mokytoja Vida Remeškevičiene apsilankė kūrybinėse dirbtuvėlėse pas technologijų mokytoją Laurą Kaziliūnienę. Mokiniai labai atsakingai ruošėsi Senelių šventei, todėl norėjo sukurti seneliams ypatingą dovaną. Kadangi antrokai labai myli savo senelius, todėl kūrybinėse dirbtuvėlėse margino širdutes.

Senelių šventė

2018-sen_44.jpg

2018 m. kovo 30 d. Gabijos gimnazijoje įvyko tradicinė kasmetinė pradinės mokyklos antrų klasių mokinių šventė, skirta seneliams, kurią organizavo pradinių klasių bei menų mokytojos.
Ruošiantis šventei mokiniai kartu su savo giminaičiais rašė patarles, piešė senelių portretus, gamino dovanėles, mokėsi dainuoti, groti, šokti bei vaidinti.
Teatralizuotame koncerte dalyvavo ne tik antrų klasių mokiniai, bet ir jų šeimos nariai.

Gamtos mokslų savaitė

20180319_131350.jpg

Kovo 19–23 dienomis Gabijos gimnazijoje vyko kasmetinis renginys II klasių gimnazistams „Gamtos mokslų savaitė“. Šių metų renginys buvo skirtas paminėti Žemės dieną. Gamtos mokslų savaitę atidarė II gimnazijos klasių mokinės kartu su biologijos mokytoja Neringa ilgosios pertraukos metu vaišindamos visus arbata ir leisdamos pasisemti energijos ir sveikatos iš nuostabių gamtos vaizdų ir garsų.

Mieli bendruomenės nariai,

Tegul šv. Velykos būna
pradžia kitokiai pavasario gaivai pajusti,
pradžia kitokiam kasdienybės grožiui pažinti,
pradžia kitokiam gyvenimo skoniui ragauti…
Šiltų švenčių!
Direktorė

Veiksmo savaitei BE PATYČIŲ pasibaigus

Vilniaus Gabijos gimnazijos mokiniai ir mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai, bibliotekos darbuotojos išreiškė nepritarimą patyčioms „Vaikų linijos“ inicijuotos akcijos metu „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018“.
Šįmet, formuodami pozityvias nuostatas, klasės valandėlėse kalbėjome apie draugystę, draugą, rašėme linkėjimus draugams, diskutavome, kaip padėti draugui, „kepėme“ pagarbių santykių picą iš draugiškų komponentų. Klasės valandėlėse lankėsi Mokinių tarybos nariai, kurie organizavo draugystės žaidimus, siuntė žinią, kad draugystė – tai geros emocijos.

Vilniaus miesto mokinių žaidynių lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybos

20180322_185439

Sveikiname Gabijos gimnazijos vaikinų lengvaatlečių kamandą:
Mantą Mačionį, IV A klasės mokinį,
Igną Vaitkevičių, I a klasės mokinį,
Ernestą Paškevičių, I a klasės mokinį,
Radvydą Vėjelį, II b klasės mokinį,
Edgarą Roką Sidaravičių, III D klasės mokinį,
Paulių Piečiukaitį, IV B klasės mokinį,
2018 m. kovo 22 d. Vilniaus miesto mokinių žaidynių lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybose iškovojusius komandinę I vietą.

Miuziklo „Jie man pasakė“ premjera

jiemanpasake-3.JPG

Vasario 28 dieną 19:00 val. ir kovo 1, 2 dienomis tuo pačiu metu vyko Vilniaus Gabijos gimnazijos jaunimo bendruomenės teatro „Alfonsas prie teatro“ premjera – miuziklas „Jie man pasakė“. Visus tris vakarus iš eilės aktų salė buvo sausakimša. Manome, kad spektaklį matė daugiau kaip 600 žiūrovų. Labai dėl to džiaugiamės, kad esame svarbūs ne tik patys sau, bet ir žmonėms, kurie pasirodo laukia mūsų teatro premjerų, kaip ir mes patys laukiame susitikimo su žiūrovais.

III vieta Vilniaus miesto 3–4 klasių mokinių gamtamokslinėje viktorinoje – konkurse „Žemė – mūsų namai“

20180320_122850_001.jpg

Kovo 20 d. mūsų mokyklos 3–4 klasių mokinių „Gabijukų“ komanda dalyvavo Vilniaus miesto 3–4 klasių mokinių gamtamokslinėje viktorinoje – konkurse „Žemė – mūsų namai“, kuris vyko Vilniaus Balsių progimnazijoje. Konkursas buvo skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti.
Komandą sudarė šie 3–4 klasių mokiniai: Urtė Adomaitytė, 3 e kl., Vaiva Karčiauskaitė, 3 a kl., Jokūbas Budrys, 4 a kl., Ąžuolas Tamalavičius, 4 b kl. Mokiniai draugiškai bendradarbiaudami išsirinko komandos pavadinimą, parengė prisistatymą.

Danijos Herning gimnazijos vizitas mūsų mokykloje

Smilte-Jasiunaite-36.jpg

Antrąją kovo savaitę mūsų mokyklą aplankė svečiai iš Danijos Herning gimnazijos. Šešiasdešimt šeši moksleiviai, lydimi Vilniaus Gabijos gimnazijos dešimtokų, mokykloje praleido dvi turiningas dienas, kurių metu susitiko su mūsų gimnazijos administracija, stebėjo ir dalyvavo anglų kalbos pamokose bei ragavo cepelinų. Danijos moksleivius sužavėjo lietuvių liaudies šokiai ir dalyvavimas viktorinoje apie Europos šalis, kalbas bei žmones.

„Savaitė BE PATYČIŲ“. DRAUGYSTĖ VEŽA

bepatyciu


Integruotas lietuvių kalbos, socialinių mokslų ir menų projektas „Lietuvai, žemei gimtajai!“

lieuv-projekas_64.jpg

Vilniaus Gabijos gimnazijoje kovo 16 dieną vyko integruoto lietuvių kalbos, socialinių mokslų ir menų projekto „Lietuvai, žemei gimtajai!“, skirto kovo 11-ajai – Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo dienai pristatymas.

Mes Lietuvą auginam širdyje

KONKURSO-PIESINIAI.png

Vilniaus Gabijos gimnazijoje nuo vasario 16 d. iki kovo 13 d.vyko šalies 1–4 klasių kūrybinių darbų konkursas–paroda „Mes Lietuvą auginam savyje“. Konkursas buvo skirtas paminėti Lietuvos Respublikos 100 metų jubiliejų. 

NACIONALINIS DIKTANTAS 2018

20180302_113554.jpg

Vilniaus Gabijos gimnazijos 153 mokiniai ne tik atidžiai klausė Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“, kurį itin susikaupę rašė, bet ir Nacionalinio diktanto organizatorės Vytautės Šmaižytės minties, kad „diktantas yra kalbos šventė, o ne griežtas žinių patikrinimas“. Lietuvių kalbos mokytojai pakvietė mokinius rašyti diktantą ir siuntė analogišką žinią: ne klaidos svarbiausia, o idėjos palaikymas, gimtosios kalbos puoselėjimas. Juk ne veltui šios pilietinės akcijos šūkis – ATEIK. RAŠYK. IŠSAUGOK.

Konkurso Sostinės išminčius 2018 rezultatai

Smilte-Jasiunaite-26.JPG

Kovo 7 d. Vilniaus Gabijos gimnazijoje vyko trečiasis Vilniaus miesto 7–8 klasių gabių mokinių konkursas Sostinės išminčius 2018. Šio konkurso tikslas buvo išrinkti ir apdovanoti gabiausią Vilniaus miesto 7–8 klasių mokinį, suteikiant jam Sostinės išminčiaus 2018 vardą bei skatinti mokinių saviraišką, erudiciją, loginį ir kritinį mąstymą, ugdyti sąmoningumą bei humaniškumą.

Fizikų dienos

IMG_1604.JPG

Sausio ir vasario mėnesį fizikos mokytojai Nerijus, Jolanta ir Loreta organizavo renginį „Fizikų dienos“. Renginyje dalyvauti buvo raginami visi 8 klasių ir I–III gimnazijos klasių mokiniai, kurie yra neabejingi fizikai. Šio renginio metu mokiniai galėjo rodyti savo gebėjimus įvairiuose jiems skirtuose renginiuose.

Šeštokų viktorina

IMG_8716.JPG

Tarp daugybės eilinių dienų yra itin didžios dienos. Viena tokių – Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Kad ši šventė išties didinga, abejonių nėra. Ši diena nulėmė tai, kad šiandien galime gyventi laisvoje Lietuvos Respublikoje, kad turime galimybę orūs stovėti tarp kitų tautų ir šalių, kad esame laisvi ir pripažinti… Ši diena lėmė tai, kad galime laisvai bendrauti tarpusavyje ir su kitomis tautomis, ji išvadavo mus nuo kasdieninės baimės būti persekiojamu, varžomu ir įtarinėjamu savo tautos žmogumi. Bet svarbiausia šios dienos dovana – būti laisvam, būti savimi, o visiems kartu būti atskira tauta, valstybe.

Akcija, skita Lietuvos Nepriklausomybės dienai

kovo11akcija-2.jpg

Kovo 9 d. prieš pamokas, kiekvieną atvykusį į mokyklą, su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena sveikino Mokinių tarybos nariai, kurie kvietė pasipuošti šiai šventei sukurta emblema. 

Gabijos gimnazijos mokytojų Metodinė diena „Mokau(si) be streso!“

28877198_10210572148491012_216329643_o.jpg

2018 m. vasario 21 d. vyko gimnazijos mokytojų Metodinė diena „Mokau(si) be streso!“ (Efektyvios mokytojų bendradarbiavimo formos siekiant mokinių asmeninės ūgties). Metodinę dieną pradėjo Metodinės tarybos pirmininkė M. Puzaitė, pristatydama šios dienos moto: Niekas nežino tiek daug, kad negalėtų pasimokyti iš kitų, ir niekas nežino tiek mažai, kad negalėtų pamokyti kitų (D. Reyes). Sveikinimo žodį pedagogų bendruomenei tarė gimnazijos Direktorė V. Klimavičienė. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos R. Leleivienė ir R. Vilkelienė pristatė pranešimą „Šimtmečio pavyzdžiai Lietuvos mokykloje“ (R. Leleivienė, R. Vilkelienė, L. Stasiulaitienė). Vėliau mokytojų laukė darbas vienoje iš penkių iš anksto pasirinktų darbo grupių su moderatoriais.

padeka_Gabijai


Kaziuko mugė

IMG_7238.JPG

Kovo 2 dieną mūsų mokykloje šurmuliavo Kaziuko mugė. Renginio tikslas – ugdyti mokinių verslumo gebėjimus. Dalyvių buvo per 50, o pirkėjų – dešimt kartų daugiau. Mugėje buvo galima įsigyti kepinių, saldumynų, skanumynų, rankų darbo papuošalų, žvakių, keramikos dirbinių, atvirukų, mezginių, tekstilės gaminių ir kt. Šypsenomis ir klegesiu dalinosi visi mugės dalyviai. Organizatoriai tikisi, kad ir kitais metais bus tokių, kurie sakys: „PIRKSIU, PARDUOSIU, DYKAI DUOSIU!!!“

ŠIMTADIENIO RENGINYS „EGZAMINŲ ŽAIDYNĖS“

Copy-of-Smilte-Jasiunaite-54.jpg

Vasario 15 d. 18 val. Gabijos gimnazijos aktų salėje įvyko šimtadienio renginys „EGZAMINŲ ŽAIDYNĖS“. III gimnazijos klasių mokiniai renginio scenarijų kūrė pagal žinomą fantastinį veiksmo trijų dalių filmą „Bado žaidynės“. Organizatoriai ir renginio kūrėjai iš meninio filmo pasiėmė viską, kas geriausia: žmogaus orumo ir garbės temą, drąsos pasipriešinti žlugdančiai sistemai idėją, užsibrėžto tikslo siekimą ir pastangas siekiant geriausių rezultatų. 

IMG_0001.jpg


„Lietuvos šimtmečio atspindžiai“

2.lt

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos įgyvendinimo koordinavimo komisija paskelbė, jog minint Lietuvos valstybės jubiliejų svarbiausios veiklos kryptys yra šios: „Pažink. Švęsk. Kurk.“ Remdamasi pateiktomis rekomendacijomis, socialinių mokslų metodinė grupė pakvietė mokyklos bendruomenę paminėti šią sukaktį edukacine veikla „Lietuvos šimtmečio atspindžiai“.
Vasario pradžioje gimnazijos fasadinės pusės langai buvo papuošti trispalvės spalvų gėlėmis. Pradinių klasių mokiniai parengė ,,Šimtmečio maršrutus“ pagal pateiktas temas, o jų sukurti žemėlapiai eksponuojami mokyklos erdvėse. 5–8, I–IV gimnazijos klasių mokiniai su klasių vadovais vyko prie nurodytų objektų, susijusių su istoriniais 1918–2018 m. Lietuvos įvykiais. Iš viso buvo aplankyta 40 objektų. Visų klasių mokiniai susipažino su jiems nurodytais objektais, jų istorija, svarbiais įvykiais ir nusifotografavo prie objektų. Iš visų nuotraukų padarytas koliažas ir nuotraukų filmas, juos bus galima pamatyti gimnazijos svetainėje.
Tikimės, kad šios organizuotos veiklos padės dar geriau suprasti gimtosios šalies istoriją bei skatins būti nuoširdžiais patriotais.
Tekstą parengė Eugenija Pališaitienė ir Loreta Stasiulaitienė

Ketvirtų klasių mokinių renginių ciklas „Atkurtai Lietuvai – 100“

renginys-3.jpg

Šiais mokslo metais ketvirtokai įdomia ir prasminga veikla ruošėsi pasitikti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje valdovų rūmuose „Mūsų Vytis“, pilietiškumo pamokoje apie Lietuvos partizanus. Mokiniai rinko informaciją apie svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius, įdomiausias, gražiausias Lietuvos vietas. Savo sukauptas žinias apie Lietuvos istoriją parodė viktorinoje „Atkurtai Lietuvai – 100“.

Ką man reiškia Vasario 16-oji?

Kaip paukštis, sėdintis narve, tupėjo, laukė ir kentėjo, taip durys, prasivėrusios į laisvės pripildytą orą, tapo troškimu. Troškimu, kuris teikė viltį, tokią nekaltą ir gražią, kokią teikia žiedlapiai krisdami ant rasotos žolės jaunai merginai žaidžiant „myliu – nemyliu“. Tas geismas privertė lietuvio širdį nesuvaldomai plakti ir tas stiprumas virto balsu, kuris rėkė, šaukėsi kažko artimo ir būto, kažko verto ir prarasto, kažko tokio, kas pagaliau suteiktų amžiną laisvę vadinti Lietuvą savo tėvyne. Žmonių lūpos suskilusios nuo baimės šalčio, burna ištroškusi nepriklausomos upės, tekančios gimtinės miške, vandens, kuris pagirdytų ir nuramintų sielą. Atėjo jau seniai ta diena ir nesibaigia ji, vis grįžta ir dar grįš nuostabi didybė Vasario 16-osios. Pagaliau, pagaliau, pagaliau…
Jovita Suchodimcovaitė, Vilniaus Gabijos gimnazijos mokinė

image description

Vasario 16-oji įdėjo į mūsų širdis valstybę –
kaip asmenybės dalį, kaip vienybės, santarvės ir meilės šaltinį –
amžinai su amžinosiomis vertybėmis:
MEILE, LAISVE, VILTIMI…
TAUTA IR ŽMOGUMI…
Mieli bendruomenės nariai,
Esame pirmojo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio liudytojai. Ryžtas ir vienybė dvidešimties Lietuvos Tarybos narių lėmė valstybės Nepriklausomybės akto gimimą 1918 m. vasario 16 d. Jie kūrė mūsų ateitį. Šiandien mes kuriame savo ir būsimų kartų ateitį. Neabejotina – nuo kartų dialogo priklauso ir laisvė, ir tapatybė. Pradėkime naują šimtmetį lydimi tradicinės ir naujos šviesos, tiesos, išminties…
Direktorė

2018_02_14_LT_Šimtmetis_atvirukas_web

Mieli abiturientai,
Vis dažniau apima sunkumo jausmas. Vis dažniau plūsteli nerimo banga…
Neatsitiktinai. Liko 100 dienų savarankiškam skrydžiui pasiruošti…
Tik… Dar… Net… Dalelytę pasirinkite patys…
Tačiau artėdami prie ribinės situacijos įvertinkite tikrą žodžio „GALIMYBĖS“ reikšmę. …nes sparnai reikalingi ne tik kylant, bet ir leidžiantis…
Prisiminkite, kad gyvenimas grįstas daugyba ir dalyba. Vertybėmis, moraliniais ir teisiniais įsipareigojimais. O sakinio gale galima padėti ir ?, ir !, ir …
Visos galimybės esti Jumyse, Jūsų širdyse, kurių plakimas kito per 12 mokyklinių metų.
Išmintingai pasinaudokite dar turimomis GALIMYBĖMIS čia, Gabijos gimnazijoje… Įsiklausykite ir priimkite patarimus, kuriuos dar kartosime 100 dienų. O tuomet ir ramybės, ir pasitikėjimo, ir ryžto bus daugiau, tik laiko vis mažiau…
SU ŠIMTADIENIU!

 

Direktorė

 


sveikinimas16


Fizikos paskaita netradicinėje aplinkoje

IMG_1543.jpg

„Kvantiniame pasaulyje yra daug keistų dalykų, visiškai kitokių negu tie, kuriuos savo pasaulyje iki šiol pažinojai”
(Sonia Fernandez-Vidal)
„Maniau, kad daug žinau, pasirodo, nieko nežinau”, „Kiek daug naujų pavadinimų! ”, „Nesuvokiama! ”, „Daug ko nesupratau…”, „Buvo įdomu”, „Nei laiko, nei erdvės?!”.
Tokių minčių vedami II ir III klasių gimnazistai, besidomintys šių laikų fizika, sausio 22 ir 23 dienomis išėjo iš Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro, išklausę paskaitą Branduolio ir elementariųjų dalelių sklaidos centre.
Paskaitos metu mokiniai įžengė į kvantinės fizikos pasaulį, kuriame, kaip sako ispanų fizikė, kvantinės optikos daktarė Sonia Fernandez-Vidal, dirbusi CERN laboratorijoje, yra tiek keistų dalykų, kurie visai kitokie nei kasdieniniame pasaulyje.

Išvyka į Tautmilės globos namus

IMG_20180112_151017_resized_20180126_091241411

Pasibaigus paramos Tautmilės gyvūnų globos namams akcijai, mokiniai, nešini dovanomis, išskubėjo juose apsilankyti. Į aukų dėžutę subyrėjo 154,30 eurų. Šie pinigėliai labai reikalingi, nes globėjai valstybės paramos negauna, tad veikla pagrįsta vien aukomis ir savanoryste.
Šunys mus pasitiko garsiu ir nedraugišku lojimu. Kai kurie, nepatikliai žiūrėdami į mus, gūžėsi kampe. Buvo graudu, nes supratome, kad jie yra patyrę daug kančių. Šunimis prieglaudoje rūpinamasi, jie vedžiojami, gydomi, sočiai šeriami, tačiau gyvenimas narvuose vis tiek atrodo varganas. Šunys laimingi būna tik tada, jei pasiseka surasti atsakingą šeimininką.

VILNIAUS MIESTO 7–8 KLASIŲ GABIŲ MOKINIŲ KONKURSAS
SOSTINĖS IŠMINČIUS 2018

Vilniaus Gabijos gimnazijos gabių mokinių ugdymo darbo grupė organizuoja trečiąjį 7–8 klasių mokinių konkursą Sostinės išminčius 2018.
Konkurse gali dalyvauti po 1 7–8 klasių mokinį iš Vilniaus miesto mokyklų.
Mokiniai, norintys dalyvauti konkurse, užpildo registracijos kortelę.
Konkursas vyks 2018 m. kovo 7 d. Vilniaus Gabijos gimnazijoje, Pašilaičių g. 13.
Daugiau informacijos apie konkursą nuostatuose. Konkurso nuostatai pridedami.
LAUKIAME JŪSŲ!

RESPUBLIKINIS MOKSLEIVIŲ INTEGRUOTAS TECHNOLOGIJŲ IR LITERATŪROS KONKURSAS „KŪRYBOS PAUKŠTĖ – 2018“

Vilniaus Gabijos gimnazija kviečia dalyvauti konkurse ir siųsti literatūrinius ir technologinius darbus.
Baigiamasis renginys – 2018 m. balandžio 27 d. 12.00 val. Vilniaus Gabijos gimnazijoje (Pašilaičių g. 13, Vilnius).

Neturime pamiršti

IMG_20180111_151508.jpg

Sausio 12 d. mūsų mokykloje buvo minima Laisvės gynėjų diena. 1991 metais šią dieną įvyko masinis taikus Lietuvos piliečių pasipriešinimas Sovietų Sąjungos vadovybės bandymui jėga paimti į savo rankas Vilniaus televizijos bokštą, Radijo ir televizijos komiteto pastatą, Parlamento pastatą ir kitus valstybiniam perversmui reikšmingus objektus. Po 27 metų Mokinių tarybos nariai ragino įsisegti tautą vienijantį ženkliuką – neužmirštuolės žiedą. Šia akcija siekta prisiminti bei pagerbti žmones, gynusius mūsų laisvę ir išsaugojusius šalies nepriklausomybę. Gėlės žiedo simbolis pasirinktas norint pagerbti kovotojus už laisvę, o pačios neužmirštuolės pavadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien.

Vilniečiai 30 Eur išmokos vaikui prašymus gali pateikti e. būdu

Nuo 2018 m. sausio 1 d. kiekvienam vaikui iki 18 metų ar iki 21-erių, jei jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bus skiriama 30 eurų išmoka per mėnesį
Sostinės savivaldybė tėvelius kviečia prašymus pateikti patogiai ir greitai – elektroniniu būdu, per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt.

ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA…

IMG_7648

Sausio 13-oji…
Peržvelgdami atkurtos Lietuvos šimtmečio istoriją 2018 m. sausio 12 d. gabijiečiai prisiminė 1991-uosius metus ir prisidėjo prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią inicijavo Tarptautinė istorinio teisingumo komisija.
Prieš pamokas Mokinių taryba ir mokiniams, ir mokytojams įsegė neužmirštuolės žiedą – atminties ženklą. Pirmos pamokos metu mokiniai uždegė žvakutes kaip pagarbos, vilties, tikėjimo ženklą tiems, kurie paaukojo savo gyvybę už visos tautos gyvybę, už šiandienos Laisvę ir visas galimybes, kurias turime ir tik telieka realizuoti. Pamoka buvo skirta istorinių įvykių apžvalgai, diskusijoms. Pradinių klasių mokiniai gimnazijos kiemelyje užaugino neužmirštuolių pievelę, skirtą Sausio 13-osios aukoms atminti. 
Sausio 13-oji – diena, kai kiekvienas iš mūsų gali tarti tylųjį AČIŪ už šios dienos galimybes…
Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alma Mikailionienė


Vilniaus Gabijos gimnazijos mokytojai metus pradėjo nuo pozityvaus mąstymo

2017_Seminaras_28.jpg

Tik prasidedant metams, 2018 m. sausio 3 d., gimnazijos pedagogai susirinko į seminarą „Pozityvaus mąstymo strategijos – šiuolaikinio pedagogo sėkmingos veiklos pamatas“, kurį vedė lektorė Lidija Laurinčiukienė. Seminarą pradėjo ne tik asmeninėmis patirtimis, kodėl galėtų niurnėti, neigti, bambėti, skųstis ir pan., bet ir pateikė daugybė pavyzdžių, kaip galima keistis. „Atėjau su tezėmis, jūs su antitezėmis, gerai būtų, kad įvyktų sintezė“, – teigė nuo pirmo sakinio auditoriją teigiamoms emocijoms nuteikusi viešnia.
Lektorė dalijosi ir sėjo į mūsų galvas pozityvumo „kruopas“: 1) realiai vertinti save ir savo galimybes; 2) tinkamai valdyti savo jausmus ir kontroliuoti savo elgesį; 3) tiksliai interpretuoti socialinės aplinkos ženklus; 4) veiksmingai spręsti tarpasmeninius konfliktus; 5) priimti tinkamus sprendimus susidūrus su kasdieniais sunkumais. Ji teigė, kad pasėsianti šitas sėklas ir jos sudygs, jei mūsų smegenys neužpilkėjusios.

Projektas Šuns metų sutikimui

IMG_20171228_182849_BURST001_COVER_resized_20171229_111103465

Mokyklos pagrindinį įėjimą papuošė mokinių ir mokytojų fotografijos paroda „Mano auksinis šuniukas“, skirta 2018-ųjų metų sutikimui. Šuns metai – gera proga pasidžiaugti ir pasipuikuoti savo augintiniais. Bendravimas su naminiais gyvūnais suteikia daug džiaugsmo ir laimės, mes jaučiamės mylimi. Daugeliui vaikų suspurda širdelė ir jie labai norėtų turėti šuniuką, bet ne visų tėvai tam pritaria. Turėti augintinį – didelė atsakomybė ir nuolatinis įsipareigojimas tinkamai juo rūpintis. Ne mažiau svarbu atjausti bėdon patekusius. 

SOCIALINĖ AKCIJA GERUMO VIRUSAS 2017

gerumoakcija2.jpg

Gruodžio mėnuo visuomet šventiškas. Gera nuotaika, šventinis klegesys, šypsenos, nuoširdūs žodžiai, šilti apsikabinimai… Tai tarsi virusas, kuriuo lengva užsikrėsti.
Šių metų lapkričio 6 – gruodžio 15 dienomis jau devintus metus iš eilės Vilniaus Gabijos gimnazijoje vyko tradicija tapusi socialinė paramos akcija „Gerumo virusas“. Jos metu gimnazijos bendruomenės nariai dalinosi ne tik savo gerumu, bet ir dovanojo įvairius daiktus: knygas, drabužius, batus, žaislus, papuošalus, suvenyrus, tekstilę.

PROJEKTAS „TUK TUK ŠIRDELE – BŪK SVEIKA!“ 2017 VILNIAUS GABIJOS GIMNAZIJOJE

Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacija kartu su Vilniaus miesto savivaldybe 2017 metais įgyvendino visuomenės sveikatos priemonę „Tuk tuk širdele – būk sveika!“ 2017 m. spalio 25–26 d. lankėsi ir mūsų gimnazijoje.

Gerumo akcija „Kalėdų angelas“ Pašilaičių seniūnijos senjorams

20171207_191511

Adventas – susikaupimo, gerumo, Kristaus gimimo laukimo metas. Vilniaus Gabijos gimnazijos 3 d klasės mokiniai jau antrą kartą organizavo gerumo akciją „Kalėdų angelas“ Pašilaičių seniūnijos senjorams.
Akcijos tikslas – pradžiuginti ir sušildyti pagyvenusių ir negalią turinčių Pašilaičių seniūnijos žmonių širdis, suteikti džiaugsmo, vilties ir tikėjimo pasitinkant šv. Kalėdas ir Naujuosius metus.

Su gerais darbais į mokyklą grįžta absolventai

Pušaites_foto-Godos_56-800x529.jpg

Mūsų gimnazijos absolventas Mindaugas Treigys padovanojo gimnazijai 110 visžalių augaliukų. Mindaugas su žmona Karolina ir 4 klasių mokiniais bei mokytojomis mokyklos teritorijoje pasodino įvairių rūšių pušų, tujų. Visada žaliuojančiais augalais bus galima ne tik džiaugtis, bet ir matyti jų augimą, kaip ir mūsų mokinukų.
Ačiū judėjimo „Visada žalias ir spalvotas“, kaip rašoma jų svetainėje www.visadazalias.lt, mamai ir tėčiui Mindaugui ir Karolinai.
Didžiuojamės savo mokiniais, kurie grįžta į savąją mokyklą ir tampa pavyzdžiu mažiesiems mokiniams!

Comments are closed.