Naujienos

KALĖDŲ EGLUTĖS ĮŽIEBIMAS

IMG_20171201_081611.jpg

Gruodžio 1 dieną Vilniaus Gabijos gimnazijoje buvo įžiebta kalėdinė eglutė! Prieš įžiebimą vidiniame mokyklos kiemelyje grojo kalėdinė muzika, prie lemputėmis ir girliandomis papuoštų stalų buvo dalinama arbata, o Mokinių tarybos ir renginių grupės „Brigada“ nariai, pasipuošę raudonomis kalėdinėmis kepurėlėmis, linksmino minią.

Literatūrinė – edukacinė pamoka „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“

20171127_145353.jpg

Lapkričio 27 d. Vilniaus Gabijos gimnazijos 2 a, 3 d, 3 e klasių mokiniai dalyvavo literatūrinėje – edukacinėje pamokoje „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“.
Literatūrinės – edukacinės pamokos metu mokiniai susipažino su stalo įrankių atsiradimo istorija, mokėsi gražių manierų prie stalo, taip pat mokėsi gražiai padengti stalą, taisyklingai laikyti šakutę ir peilį, sužinojo daug naudingų dalykų, kuriuos turėtų išmanyti kiekvienas šių laikų ponaitis ar panelė.

Šeimų sporto šventė „Smagu, kai visi kartu”

IMG_1206.JPG

Lapkričio 26 d. mokyklos didžiojoje sporto salėje vyko 2 c klasės mokinių šeimų sporto šventė „Smagu, kai visi kartu“. Šventę šokiu pradėjo mokiniai, kuriuos paruošė šokių mokytoja Ieva Šeikytė.

VILNIAUS MIESTO MOKYKLŲ 10 KLASIŲ MOKINIŲ VERSLO KONKURSAS ANGLŲ KALBA “ABA (ADVERTISEMENT-BUSINESS-ACHIEVEMENT)“

IMG_1057.jpg

Konkurso tikslas – ugdyti taisyklingos, dalykinės anglų kalbos bei verslumo gebėjimus.
I etape mokinių komandos kūrė reklaminius filmukus pasirinkta tema.
II etape (2017-11-24) dalyvavo geriausius filmukus sukūrusios komandos. Mokiniai kūrė verslo idėjas pateiktoms hipotetinėms vietovėms, po to jas pristatė komisijai. 

Tarptautinis projektas „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017“

8.JPG

Lapkričio 13–19 dienomis jau 8-ąjį kartą Vilniaus Gabijos gimnazijos bendruomenė dalyvavo tarptautiniame projekte „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2017“, kurį rengia Asociacijų Norden Sąjunga, finansuoja Šiaurės ministrų taryba Lietuvoje.
Projekto tikslas – populiarinti Šiaurės šalių literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą, organizuojant kultūros renginius pasiūlyta bendra tema bibliotekose ir mokyklose. Šių metų projekto tema – „Šiaurės salos“. Pagrindinė projekto veikla yra garsinis skaitymas žvakės šviesoje.

Saugaus eismo viktorina „Esu matomas“

IMG_4542.jpg

Lapkričio 17 dieną mūsų mokykloje buvo rengiama 4 klasių saugaus eismo viktorina „Esu matomas”. Viktoriną vedė, organizavo bei vertino Mokinių tarybos nariai. Viktorinos dalyviais tapo keturios pradinių klasių komandos ir jų sirgaliai, kurie taip pat atsakinėjo į jiems užduotus klausimus.

Akcija „Būk matomas“

IMG_4432.jpg

Lapkričio 17 dienos ryte, kai dauguma moksleivių atėjo į mokyklą ir ruošėsi pirmai pamokai, mokinių savivaldos nariai visus pasitiko gera nuotaika, laikydami rankose saldainių krepšelius ir atšvaitus. Mokinių taryba organizavo jau tapusia kasmetine akciją „Būk matomas“. Šiuo renginiu siekta skatinti Gabijos gimnazijos bendruomenę nešioti atšvaitus.

KK_A3

Tevu_linija_plakatas_spaudai

„Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, įgyvendinama kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Tai konsultacinė pagalba telefonu pozityvios tėvystės klausimais, kylančiais tėvams, įtėviams, globėjams.
Darbo dienomis nuo 17 iki 21 val. tėvai gali paskambinti nemokamu numeriu 8 800 900 12 ir su profesionaliu psichologu pasikonsultuoti jiems rūpimais vaikų auklėjimo klausimais.
„Tėvų linijoje“ dirba Paramos vaikams centro specialistai, kurie pasirengę padėti tėvams suprasti vaikų elgesį, patarti dėl įvairiais amžiaus tarpsniais kylančių bendravimo su vaiku problemų ir rasti geriausią sprendimą. Taip pat padėti nusiraminti, o jeigu reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.

Labdaros akcija „Pyragų diena – 2017“

keptas-surio-pyragas-502a414d41f18

 

„Išsipildymo akcijos“ dalis – Pyragų diena. Tradiciškai lapkričio mėnesio pradžioje TV3 ragina savo mokslo įstaigoje kepti pyragus, juos pardavinėti bendruomenės nariams, o surinktas lėšas kviečia paaukoti „Išsipildymo akcijai“.
Išsipildymo akcijos 2017 tikslai:
• Sunkiai sergančių vaikų sveikatinimas: finansinė parama „Išsipildymo akcijos 2017“ istorijų herojams, kurių gydymui ar slaugymui reikalinga speciali pagalba;
• Lietuva 2020 be globos namų – ekspertinė psichologų ir gydytojų pagalba vaikui ir šeimai, kuri jį globoja.

Projektas „Kultūrų ratas“ – tautinei tolerancijai puoselėti

IMG_4201-1.JPG

Lapkričio 9 d. vyko renginys, skirtas tautinei tolerancijai ir tradicijoms puoselėti. Įsitraukusi į respublikinį projektą „Kultūrų ratas“ II d klasės mokinių komanda ( Evelina Rajeckaitė, Dovilė Sabalytė, Vaiva Kirdaitė) supažindino 5 d klasės mokinius su karaimų tradicijomis ir kulinariniu paveldu.

PADĖKA UŽ DALYVAVIMĄ KONSTITUCIJOS EGZAMINE

konstitucijosegzaminas

Mūsų gimnazijos mokiniai šįmet, kaip ir kasmet, dalyvavo Konstitucijos egzamine, kuris ne tik leidžia išbandyti jėgas, bet ir dar geriau suprasti piliečio teises ir pareigas, ugdytis pilietinę savivoką. Tai vienas iš kelių būti tikriems savo šalies piliečiams, išmanantiems svarbiausią šalies dokumentą – Lietuvos Respublikos Konstituciją.
Ačiū I etape dalyvavusiems 25 mokiniams ir
II etape dalyvavusioms mokinėms – Gretai Gudauskaitei ir Rūtai Leiputei.

Su gerais darbais į mokyklą grįžta absolventai

Pušaites_foto-Godos_56-800x529.jpg

Mūsų gimnazijos absolventas Mindaugas Treigys padovanojo gimnazijai 110 visžalių augaliukų. Mindaugas su žmona Karolina ir 4 klasių mokiniais bei mokytojomis mokyklos teritorijoje pasodino įvairių rūšių pušų, tujų. Visada žaliuojančiais augalais bus galima ne tik džiaugtis, bet ir matyti jų augimą, kaip ir mūsų mokinukų.
Ačiū judėjimo „Visada žalias ir spalvotas“, kaip rašoma jų svetainėje www.visadazalias.lt, mamai ir tėčiui Mindaugui ir Karolinai.
Didžiuojamės savo mokiniais, kurie grįžta į savąją mokyklą ir tampa pavyzdžiu mažiesiems mokiniams!

Gimnazijos kiemelyje plevėsuoja gimnazijos vėliava

veliavai5-7.jpg

Vilniaus Gabijos gimnazijos bendruomenė, švęsdama 28-ąjį mokyklos gimtadienį, iškėlė gimnazijos vėliavą skambant gimnazijos himnui.
Direktorė Vilija Klimavičienė sveikindama su gimnazijos gimtadieniu priminė vėliavos prasmę. Gimnazijos vėliavoje esantis trikampis išreiškia lygiaverčių bendruomenės partnerių – mokinių, tėvų, mokytojų – sanglaudos bei įsipareigojimų tvirtumo svarbą: liepsnos jo vidury kaip jauki židinio ugnis šildo visus ir kaip reikli Apvaizdos akis apšviečia kiekvieną, kad jaustųsi saugus ir svarbus, o energijos liepsna, besiveržianti per trikampio kontūrą, atveria kelius į naujas erdves, nes bendruomenė atvira aplinkai. 

Kelionė į Portugaliją

024.JPG

Šventasis Augustinas yra pasakęs, kad pasaulis – knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį. Mūsų gimnazijos mokytojai vėlyvą rudenį atvertė kelionių knygos puslapį, kuriame visu grožiu suspindo Portugalijos kraštas.
Kelionę pradėjome aplankydami Portą – nuostabų, spalvingais stogais ir vyno rūsiais išsiskiriantį miestą prie Douro upės, įkurtą dar romėnų laikais. Vėliau vykome į Portugališkąją Veneciją – Aveiro miestelį. Čia kanalais plaukioja laiveliai, tik jie kiek kitokie nei venecijietiškos gondolos. Tradiciniai Aveiro žvejybiniai laiveliai, vadinami moliceiros, yra spalvoti. 

Projekto „Tūkstantmečio vaikai“ atrankinio etapo nugalėtoja

IMG_20171020_135516.jpg

Sužinojusi apie galimybę dalyvauti nacionaliniame projekte „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ bei pasitarusi su klasės auklėtoja Lina Polikarpiene, nusprendžiau pabandyti jau trečią kartą.
Internete susiradau anketą ir atlikau testą. Po maždaug dviejų savaičių sulaukiau skambučio, man dar kartelį uždavė klausimus ir pranešė, kad patekau į laidos filmavimą.

Moliūgų fiesta

Moliūgai-_foto-su-vyresnių-naujokais_1.jpg

Palydėdami auksinį rudenį, prieš rudens atostogas, visi 6–7 klasių mokiniai didžiausią dėmesį skyrė rudens karaliui Moliūgui. Mokiniai džiugiai plušėjo rudenėlio dirbtuvėse „Moliūgų fiesta“. Jie skobė, pjaustė, puošė, dekoravo linksmus, piktus, draugiškus moliūgus. Mokinių entuziazmas buvo toks didelis, kad kitąmet jie planuoja išskobti dar daugiau moliūgų ir išvirti skanios moliūgienės.

12052543_1161871853827596_3813975008922730349_o

Gabijos gimnazija atvertė 28-ąjį gyvavimo puslapį!

Kai degančios akys virsta ieškojimu ir veikimu, o norai – tikslu ir galimybe, buvimas kartu – idėjų realizavimu ir siekių įgyvendinimu, galime burtis prie kūrybos, žaismės, išminties, profesionalumo, atsakomybės liepsnomis žaižaruojančios ugnies, sklindančios iš Gabijos gimnazijos aukuro. Ir kaip svarbu, kad visi mes būtume entuziastingi, veržlūs, aktyvūs, degantys vis naujomis idėjomis. Juk ugnis prasideda nuo kibirkšties…
Kurstykime Gabijos ugnį savo šiluma, jėga, energija, gyvenimo džiaugsmu, įvairiaspalvėmis dainomis, muzika, vaidinimais ir šokiais, tinkliniu, rankiniu, krepšiniu, kvadratu, futbolu, tiksliųjų, socialinių, humanitarinių, gamtos mokslų kibirkštimis…
Direktorė

Gimnazistų krikštynos „Aš žinau, ką tu veiksi spalio 13-ąją“

krikstynos-2017_68-800x533.jpg

Spalio 13d., penktadienį, įvyko Vilniaus Gabijos gimnazijos gimnazistų krikštynos. Pasirinkta data lėmė ir krikštynų temą – II-ų gimnazijos klasių organizuota šventė buvo paremta įvairiais siaubo filmais.
I-ų gimnazijos klasių mokiniai norėjo būti priimti į gimnazijos kolektyvą, tad teko jiems atlikti ne vieną užduotį bei patirti nelengvų išbandymų. Vėliau visi mokiniai bei mokytojai sugužėjo į mokyklos aktų salę, kur II-ų gimnazijos klasių mokiniai, paruošę puikią programą, kvietė į sceną jauniausiuosius gimnazistus. Šie pagal iš anksto gautą siaubo filmą rengė pasirodymus, atskleidžiančius kiekvienos klasės savitumą ir kūrybiškumą.
Šventė buvo linksma ir įsimintina, o svarbiausia tai, kad I-ų gimnazijos klasių mokiniai tapo tikrais Vilniaus Gabijos gimnazijos bendruomenės nariais.

Kūrybos popietė „Rašau ant klevo lapo”

1_3
„Ruduo – pasiruošimo metas. Pasiruošimo žiemai. Miegui. Šalčiui. Medžiai, numetę lapus, tyli. Saulė, pasislėpusi už debesų, nebetrikdo apsnūdusios Žemės. Ramu. Tik žmonės visada visur skuba, lekia ir nepastebi šios ramumos”, – tokiais žodžiais spalio 18 dieną prasidėjo mokinių kūrybos popietė „Rašau ant klevo lapo”.

konstitucijosegzaminas

KONSTITUCIJOS EGZAMINO I TURO NUGALĖTOJAI

 Sveikiname Konstitucijos egzamino I turo nugalėtojas: Gretą Gudauskaitę, II a gimnazijos klasės mokinę, ir Rūtą Leiputę, IV G gimnazijos klasės mokinę.
Linkime sėkmės II ture, kuris vyks 2017 m. spalio 12 d.

Tyrėjų naktis. Įdomioji fizika

fizikud-4.JPG
Rugsėjo 29 dieną per visą Europą ir Lietuvą nuvilnijo mokslo renginys „Tyrėjų naktis“. Prie šio renginio prisidėjo ir mūsų mokyklos mokiniai. III A klasės gimnazistai kartu su fizikos mokytoja L. Rasteniene šią dieną vedė renginį „Tyrėjų naktis. Įdomioji fizika“ 2 c klasės pradinukams. Jaunieji tyrėjai demonstravo pradinukams atmosferos slėgio bandymus, kūnų įelektrinimo paslaptis bei aiškino, kas yra optinės iliuzijos. Tikimasi, kad ir kitais metais vyresnieji mokiniai domins pradinukus įvairiais bandymais ir skatins juos domėtis gamtos mokslais.

  PRADINIŲ KLASIŲ MOKYTOJAI RITAI ADOMONIENEI – METŲ INOVATYVIAUSIOS MOKYTOJOS TITULAS

iMOUGMX6O
Tarptautinės mokytojų dienos proga Rita Adomonienė, pradinių klasių mokytoja ekspertė, buvo apdovanota Inovatyviausios mokytojos titulu.
Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad tarp 7 geriausių Vilniaus miesto mokytojų buvo apdovanota ir mūsų gimnazijos mokytoja. Linkime drąsos eiti pirmyn pagal šių dienų ir rytdienos gyvenimo ritmą!

I gimnazijos klasių mokinių savanorystė „Mamų mugėje“

20170925_133035.jpg
Savanorystė – tai ne tik pagalba silpnesniems, likimo nuskriaustiems žmonėms, bet ir galimybė išbandyti save naujoje veikloje, patirti naujus įspūdžius, išgyventi iki tol nepatirtus jausmus ir galbūt netgi žingsnis link sėkmingos karjeros. Tikėdami, jog savanorystė – tai galimybė augti ir tobulėti, šių metų rugsėjo 25 dieną I a, I c ir I d klasių gimnazistai su mokytojomis Agnija Vasiliauskiene ir Rita Vilkeliene vyko savanoriauti į verslo centre „Gariūnai“ įsikūrusią didžiausią Baltijos šalyse vaikiškų ir nėščiųjų prekių komiso ir labdaros „Mamų mugę“. 

uniforma
Gerbiami 1–5 klasių mokinių tėveliai,
primename, kad nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. Vilniaus Gabijos gimnazijoje 1–5 klasių mokiniams privaloma mokyklinė uniforma.
 Informacija uniformas perkantiems internetu:
UŽSAKYMŲ SISTEMOS ADRESAS: mokyklos.8togo.lt
MOKYKLOS KODAS: 279993
SLAPTAŽODIS: 141B

Comments are closed.