Pilietiškumo ir istorijos pamoka Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione

Gegužės 24 d. mes, Gabijos gimnazijos I a klasės mokiniai, turėjome progą apsilankyti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione. Ten buvome supažindinti su senovės riterių ginklais, šarvais ir su šiuolaikine karine įranga, pamatėme įvairių tipų šaunamuosius ginklus ir net galėjome juos išbandyti. Turėjome galimybę pamatyti inscenizuotą riterių ir XXI a. kareivių karo lauką, susipažinome su ypatingais pėdsekiais Krauliu ir Perla, kurie mums parodė, kaip dirba specialiai paruošti kariniai šunys ir, žinoma,  paragavome tikros kareiviškos košės.

Vėliau stebėjome Garbės sargybos kuopos ir Lietuvos kariuomenės orkestro pasirodymą. Iš kario pasakojimų sužinojome apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono pagrindinį uždavinį – būti pasirengus užtikrinti strateginio lygmens vadaviečių įrengimą ir funkcionavimą nustatytuose operacijų rajonuose. Bataliono kariai taip pat reprezentuoja valstybę ir kariuomenę oficialiuose renginiuose. Karys taip pat supažindino su karininko profesijos subtilumais ir kasdieniu štabo gyvenimu.  Be to, jis papasakojo apie lazerių technologijas, naudojamas karinių pratybų metu.

Taigi, šis apsilankymas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione mums leido susipažinti su vidiniu kariuomenės gyvenimu, jos ginkluote ir technologijomis.

 

Parengė Lukas ir Ugnė, I a klasės mokiniai