Vaikų vasaros poilsio stovykla „Pažinimo džiaugsmas“

Saulėtai vasarai prasidėjus Vilniaus Gabijos gimnazijos 1–4 klasių mokinukai rinkosi į fantastišką dieninę vasaros stovyklą „Pažinimo džiaugsmas“ – nepamirštamą ir atradimų kupiną kelionę. Šią stovyklą, birželio 10-14 dienomis, organizavo gimnazijos socialinės pedagogės Rūta ir Jolita bei psichologė Dovilė. Kiekvienas vaikas turi augti visapusiškai tobulėdamas, todėl stovyklos organizatorių pagrindinis siekis – skatinti turiningą vaikų vasaros poilsį, sudarant sąlygas realizuoti mokinių asmeninius pomėgius edukacinių ir pažintinių veiklų metu, ugdyti jų socialinius įgūdžius, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą.

Pirmoji stovyklos diena buvo skiriama dalyvių susipažinimui. Mokiniai kūrė stovyklos taisykles, žaidė susipažinimo ir judriuosius žaidimus, taip pat vyko į Skalvijos kino centrą, kuriame žiūrėjo filmą „Mažylio Nikolia atostogos“. Edukacijos metu mokiniai buvo supažindinti su nekomerciniu kinu, įvairiomis kultūrinėmis, istorinėmis, socialinėmis patirtimis, buvo mokomi jas pažinti, suprasti ir vertinti. Antrąją dieną stovyklautojai leidosi į pažintinę edukaciją Lietuvos žirgyne. Teko iš arti pamatyti ir prisiliesti prie pačių rečiausių žirgų veislių, susipažinti su jų istorija, su žirgų psichologija ir elgsena. Juk kiekvienas žirgas, kaip ir žmogus, yra kitoks: turi skirtingą istoriją ir kilmę, išskirtinę išvaizdą, spalvą ir net charakterio bruožus. Mokiniai tiesiog žavėjosi šiais gyvūnais. Smagi, kupina magijos ir stebuklų buvo trečioji stovyklos diena. Išvyka į Vilniaus centre įsikūrusį iliuzijų kambarį nepaliko abejingų. Mokiniai turėjo galimybę plėtoti kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir sąmoningumą eksperimentuojant fizikiniais, magijos reiškiniais: ieškojo išėjimo veidrodžių labirinte, galvą suko Velnio tunelyje, DYDŽIO kambarys leido transformuotis į tikrą milžiną arba nykštuką, o apverstas kambarys atskleidė kiekvieno mokinio naujus potyrius. Emocijų tikrai netrūko! Ketvirtąją dieną leidome vaikams pamiršti miesto dulkes ir išsipildyti jų svajonei – turėti keturkojį draugą nors ir trumpam. Išvyka į Kernavę ir edukacinė programa „Rogių šunys“ supažindino mažuosius stovyklautojus su itin retu reiškiniu Lietuvoje – šunų kinkiniais, jų istorija, įranga ir, žinoma, pačiais šunimis. Pabendravę su žaismingais ir draugiškais Aliaskos Haskiais, mokiniai žaidė aktyvius  žaidimus. Penktąją – paskutinę stovyklos dieną, mokiniai aplankė Vilniuje įsikūrusį žaislų muziejų. Tyrinėjo seniausius žaislus, pagamintus pagal archeologinius radinius. Sužinojo apie žaislų pasaulį ir jo virsmų istoriją kaip neatsiejamą žmonijos istorijos dalį.

Niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių. Svarbiausia – nauji draugai, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera. Atsisveikindami vaikai dalijosi savo įspūdžiais, sakė vieni kitiems daug gražių ir prasmingų palinkėjimų. Smagu, kad laikas kartu nepraėjo veltui!

Džiaugiamės Vilniaus miesto savivaldybės parama stovyklai, dėkojame visiems prisidėjusiems prie gimnazijos stovyklos įgyvendinimo. Labiausiai dėkojame mokiniams už jų draugiškumą, aktyvų dalyvavimą, pagalbą vieni kitiems ir plačias šypsenas, kurios mus džiugino visos stovyklos metu.

Stovyklos organizatorės   Rūta Mickuvienė, Jolita Dvelienė, Dovilė Marcinkonytė