Pamoka be sienų (lietuvių kalbos pamoka) tema – Kelionės – savęs ieškojimas, savęs ir pasaulio pažinimo būdas

„Kelionę planuoti – džiaugsmas. Kelionę vykdyti – katorga. Kelionę prisiminti – visko atpildas. Faktiškai gyvenimas ir yra kelionė. Atsiminimai lieka atpildas, kuris, rodos, kur kas vertingesnis už patį faktą. Tai žmogaus vidaus praturtinimas, draugiškumo, kantrybės ir aistrų išbandymas“, – taip rašė didysis lietuvių keliautojas Antanas Poška. 7 klasėje net 24 literatūros pamokos skirtos kelionių temoms: išsiaiškinti, kodėl žmonės keliauja nuo seniausių laikų iki dabar, kokius akiračius atveria kelionės, kaip įspūdžiai praturtina žmogų. Troškimas pažinti pasaulį ir išbandyti save išviliojo ir 7 e klasės mokinius į kelionę. Rugsėjo 13–15 dienomis septintokai keliavo maršrutu Varšuvos Koperniko mokslo pažinimo centras – „Energylandia“ – Krokuva.
Septintokai kelionėje patyrė daug neužmirštamų įspūdžių. Koperniko mokslo pažinimo centre buvo galima išbandyti daugiau kaip 450 interaktyvių eksponatų, kurie mokiniams suteikia galimybę pavieniui atlikti eksperimentus ir patiems atrasti mokslo dėsnius. Pažinimo vaisius buvo galima ragauti vizualiai, jutimiškai ir klausantis. Muziejuje svajonės tampa realybe. „Energylandia“ – pramogų, linksmybių ir aštrių pojūčių pasaulis – kiekvienas save išbandė ir šioje srityje. Visus sužavėjo karalių miestas – Krokuva – su nuostabiomis senamiesčio gatvelėmis, Vavelio pilimi – Lenkijos ir Lietuvos karalių rezidencija, paminklu Žalgirio mūšiui, Turgaus aikšte, rotušės bokštu, paminklu A. Mickevičiui ir kitais objektais.
7 e klasės mokiniai savo kelionės patirtį panaudos ne tik lietuvių literatūros pamokose, bet ir klasės valandėlių metu, dirbdami pagal Lions Quest programą analizuodami temą „Pažinti save“. Teigiamos vertybės leidžia mokiniams pažinti supantį pasaulį, įžvelgti gyvenimo prasmę ir džiaugtis tarpusavio santykiais.

Tekstą parengė 7 e klasės vadovė Irena Ažondenienė