Tarptautinis projektas „Pasaulio lietuvių pėdsakais“

Jau ne pirmus metus Vilniaus Gabijos gimnazija dalyvauja užsienio lietuviškų mokyklų neformaliojo lituanistinio švietimo projektų konkurse, organizuojamame ŠMM. Konkurso tikslas – skatinti užsienio lietuvius, lietuvių kilmės užsieniečius ir užsieniečius mokytis lietuvių kalbos, Lietuvos valstybės istorijos, kultūros, pažinti Lietuvą ir sudaryti sąlygas saviraiškai lietuvių kalba, stiprinti ir puoselėti lietuvybę. Turime ilgamečius partnerius iš Maskvos Jurgio Baltrušaičio etninės kultūros bendrojo lavinimo mokyklos, su kuriais šiais metais parašėme tarptautinį projektą „Pasaulio lieituvių pėdsakais“ ir, gavę finansavimą, vykdėme projektinę veiklą.
Veiklą pradėjome 2019 metų liepos 4 dieną. Drauge su savo mokytojais, nenuilstančiais projektų organizatoriais Maryte Puzaite, Rita Vilkeliene, Alina Armoniene ir Raimundu Trinkūnu, tradiciškai svečius iš Maskvos pasitikome Vilniaus oro uoste. Kadangi bendroje veikloje su Maskvos mokiniais daugelis projekto dalyvių susitikome jau ne pirmą kartą, kelionė iš Vilniaus iki Nidos neprailgo: dalijomės prisiminimais, lūkesčiais, svajonėmis. Nė nepastebėjome, kaip kraustėme lagaminus Neringos gimnazijos kieme.
Antroji projekto diena buvo skirta pažinčiai – žaidėme susipažinimo ir komandų formavimo žaidimus ir dalyvavome edukacinėje pažintinėje programoje „Vasaros ekskursija apie Nidą, kokioje nebuvote“. Gidė mums papasakojo negirdėtų dalykų apie Nidą, drauge išvaikščiojome visus jos kampelius. Vėliau pasiskirstėme į komandas ir turėjome atlikti mums skirtas užduotis: rinkome informaciją apie pasaulyje žinomus lietuvius, diskutavome, kuo jų darbai įdomūs ir svarbūs šaliai, jos kultūrai. Darbus tęsėme kelias dienas, o viską atlikę juos pristatėme. Kiekviena grupė parodė savo išradingumą, kūrybingumą, mes ne tik pasakojome apie pasaulio lietuvius, bet pasakojimus papildėme dainomis, teatralizuotais vaidinimais ir dailės interpretacijomis.
Liepos 6–ąją minėjome Lietuvos valstybės įkūrimo šventę, Mindaugo vainikavimą karaliumi. Iškėlę Lietuvos valstybės vėliavą ir Lietuvos valstybės istorinę vėliavą, visi drauge ant Parnidžio kopos giedojome šalies himną. Buvo smagu, kad prie mūsų kompanijos giedoti himno prisijungė patriotiškai nusiteikę žmonės ne tik iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, bet ir užsienio lietuviai.
Įsimintina ekskursija buvo ir į Naglių gamtinio rezervato pažintinį taką. Čia atsiveria nuostabus vaizdas, ne veltui vadinamas Lietuvos Sachara. Grįžę iš ekskursijos visi ėjome prie jūros palydėti saulės. Verta prisiminti sporto dieną. Tądien žaidėme judriuosius žaidimus, rungtyniavome estefetėse, atlikome smagias sportines užduotis, žaidėme tinklinį. Grįždami į Vilnių aplankėme Kryžių kalną, kuris paliko neišdildomą įspūdį, ypač svečiams iš Maskvos.
Projektą vainikavo ekskursija į Kauną ir vakarinis pasivaikščiojimas po Vilniaus senamiestį.
Baigiantis projektinei veiklai susirinkome Gabijos gimnazijoje, kur vyko projekto refleksija. Kiekviena grupė parengė pateiktis ir papasakojo, ką patyrė, sužinojo, atrado. Drauge su mumis projekto rezultatais pasidžiaugė ir gimnazijos direktorė, kiekvienam padovanojusi po atminimo dovanėlę.
Džiaugiamės turėję galimybę dalyvauti projektinėje veikloje, nes čia mes patobulinome komunikavimo, bendravimo, pažinimo, saviraiškos kompetencijas. Susiradome naujų draugų, su kuriais bendraujame jau ne vienus metus. Dalyvavimas bendrose veiklose paliko neišdildomų įspūdžių.

Parengė Erika V. ir Austėja K. iš III E klasės