MOKYKLOS FASADO LANGŲ PUOŠYBOS KŪRYBINIS PROJEKTAS „LAIKO RATAS“

            Šiais mokslo metais Gabijos gimnazijos pagrindinio fasado langai pasipuošė popieriaus pjaustinių kompozicijomis gerokai anksčiau nei įprastai. Jau tradiciniu tapęs kūrybinis projektas šįkart buvo skirtas Gabijos gimnazijos 30 Gimtadieniui.

             III gimnazijos klasių dailės grupių mokiniai sukūrė bei įgyvendino popieriaus plastikos technikos kompozicijas, kuriose dominuoja raiškūs, lakoniški, formos paprastumu imponuojantys stilizuoto žiedo motyvai, savotiški Pasaulio medžiai, kurių raštai iš įvairiai sudėliotų augalų sudaro tarsi vientisą pasaulį, mūsų senolių išjaustą, tapusį mokinių vaizduotėje amžinos gyvybės ir šviesos simboliu.

            II gimnazijos klasių mokiniai išpjaustė (padaugino) pagal trafaretus pusapskritimių formas. Mokiniai savo darbuose naudojo baltų ženklus bei ornamentus, kartojo lietuvių liaudies meno elementus. Visa, iš atskirų dalių sudaryta kompozicija turi vientisą ritmišką bei lakonišką struktūrą, kurioje gyva mūsų tautodailės etninio charakterio pajauta.

           Tikimės, kad mokyklos langai, pražydę balto popieriaus ažūriniais pjaustiniais, džiugins bei pakylės ne tik gabijiečius, bet ir praeivius ir per visas Žiemos šventes…

Informaciją parengė dailės mokytojos Ramutė Baltrūnienė ir Audronė Mockuvienė