Paroda „Apmąstymų laikas 2020“ nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre

Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre atidaryta paroda „Apmąstymų laikas 2020“. Joje  eksponuojami Vilniaus Gabijos gimnazijos trisdešimtmečiui sukurti septintokų darbai ir mokytojos Genės Vitkuvienės augalų ir rūdžių atspaudai.

Parodoje laiko rato tema siejama su ekologinėmis laikmečio aktualijomis, kurios perteikiamos nuotaikingu stimpanko stiliumi. Laikrodžių tiksėjimas primena apie nenugalimą laiko tėkmę ir sugrąžina į netolimus XIX amžiaus atradimus, kai didžiausią proveržį nulėmė garo mašina. Žmonijos atradimai vystosi kosminiu greičiu, tad garo emisijos žala atrodo niekingai, palyginus su šiuolaikinėmis globalinę katastrofą sukeliančiomis technologijomis.  Metų sandūroje laikas pamąstyti apie kiekvieno žmogaus atsakomybę, pastangas ir darnų mechanizmą,  padėsiantį išvengti katastrofos.

Parodos pristatymas vyko gruodžio 12 d., po to dalyviai buvo pakviesti į kalėdines dirbtuvėles ir mokėsi minimaliomis, gamtą tausojančiomis priemonėmis apipavidalinti šventines dovanas.

Kviečiame į Nacionalinį lankytojų centrą, Antakalnio g. 25, aplankyti šią parodą šventiniu laikotarpiu ir visą sausio mėnesį.

 

Informaciją parengė Genė Vitkuvienė

Fotografavo Jurgita Badaraitė

https://vstt.lrv.lt/lt/naujienos/kalediniu-rankdarbiu-dirbtuveles