Išvyka į Daniją

Vilniaus Gabijos gimnazijos dvyliktokai rudens atostogas praleido produktyviai. Spalio 29 – lapkričio 2 dienomis vykusioje išvykoje mokiniai galėjo ne tik pasigrožėti Danijos kraštovaizdžiu, apsilankyti muziejuose, bet ir įsilieti į Herning gimnazijos moksleivių šeimų gyvenimą. Įdomi dienotvarkė neleido nuobodžiauti: gimnazistai dalyvavo socialinių mokslų, šokių bei fizinio ugdymo pamokose, stebėjo dainavimo, keramikos užsiėmimus. Erdvi gimnazija paliko įspūdį dėl paveikslų gausos, šviesių klasių bei draugiškos mokyklos bendruomenės. Vakarus moksleiviai leido danų šeimose ne tik diskutuodami apie kultūrinius skirtumus, muziką, pasaulio aktualijas, bet ir ragaudami bei gamindami – svetingieji danai vaišino įvairiais patiekalais, saldumynais, o lietuviai jiems atsidėkojo šaltibarščiais, kurie sulaukė puikaus įvertinimo bei prašymų palikti šios rožinės sriubos receptą. Taip pat mūsų gimnazijos mokiniai galėjo apžiūrėti jaukų Herningo miestelį, modernų Aros meno muziejų Aarhus mieste bei užlipti į švyturį arba pasivaikščioti Šiaurės jūros pakrante. Aros muziejus nustebino savo dydžiu ir šiuolaikiškumu, jame buvo galima išvysti ne tik Danijos meno vertybių, bet ir netikėtų instaliacijų. Abi gimnazijos tikisi, jog pavyks išlaikyti šią ilgametę draugystę dar ne vienus metus, o svečių iš Danijos mūsų gimnazija lauks jau pavasarį.

Tekstą parengė Rugilė Mameniškytė, IV A klasės mokinė