Edukacinė pamoka pradinukams fizikos kabinete

Vasario 13 dienos   popietę  4 c klasės mokiniai, lydimi klasės vadovė Vidos, pirmą kartą pravėrė fizikos kabineto duris. Čia jų laukė fizikos mokytojos Loretos paruošti demonstraciniai bandymai, juos atliekant  buvo aiškinamas kūnų įelektrinimas, įelektrintų kūnų savybės. Mokiniai bandė sukurti  žaibą, kuris visuomet yra įdomus tiek pradinukams, tiek ir vyresniųjų klasių mokiniams.

Antra pamokos dalis buvo skirta elektros srovės grandinėms  sujungti. Jaunieji fizikai įvardijo prietaisus, kurie galėtų būti reikalingi jungiant elektros grandinę, apibūdino elektros šaltinį – bateriją. Vėliau mokiniai jungė grandines ir stengėsi uždegti  elektros lemputę, kuri daugeliui buvo pirmoji lemputė, uždegta jų rankomis. Sparčiausi pradinukai suspėjo sujungti ne po vieną grandinę, uždegti ne vieną ar dvi lemputes, bet sugebėjo priversti suktis malūnėlį ir į orą „pakelti“ besisukantį skrajūną. Praktiniai elektros darbai mokiniams patiko, todėl pamokos laikas pralėkė labai greitai.

Esame dėkingi įgyvendinamam Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamam projektui „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (projekto kodas Nr.09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), kurį vykdo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo aprūpinimo centras. Šio projekto dėka,  naudojant gautas naujas gamtos ir technologijų mokslo priemones,  pamokos tampa įdomesnės įvairaus amžiaus mokiniams.

Pradinukams linkime ir toliau ieškoti, tyrinėti ir atrasti.

Tekstą parengė fizikos mokytoja Loreta.