8 klasių istorijos viktorina „Aš jaunasis Lietuvos respublikos pilietis“, skirta paminėti Lietuvos valstybingumo šventes

Istorija, į kurią atsiremiame, yra mūsų istorija. Lietuvai nuo istorinės gyvenimo pradžios aktualiausia ir dramatiškiausia buvo mūsų valstybės problema. Nuo šios problemos turbūt ir prasideda kiekvienos tautos istorija, tas kelias, kuriuo ji klupdama eina ir eina paskui širdies ir kraujo šauksmą, deklaruodama visiems, kas ją girdi, savarankiško, laisvo, teisingo gyvenimo principus.

2020 m. vasario  27 d.  įvyko tradicinė 8 klasių mokinių istorijos viktorina „Aš jaunasis Lietuvos Respublikos pilietis“, skirta  Lietuvos valstybingumo šventėms paminėti. Viktorinoje dalyvavo 8 a, 8 b, 8 d, 8 e klasių komandos. Komandų nariai atsakinėjo į pateiktus viktorinos klausimus. Konkurso komisijos pirmininke buvo  socialinė pedagogė Karolina Grigaliūnaitė. Viktorinos vedėjai – 8 c ir 8 e klasės mokiniai. Pirmą vietą užėmė 8 a komanda, surinkusi 14 taškų iš 15 klausimų. Antra vieta dalinosi 8 d ir 8 e komandos, surinkusios 13,5 taško. Trečią vietą užėmė 8 b komanda, surinkusi 13 taškų.

Žemė, kurią iš protėvių paveldėjom, yra mūsų, vadinam ją Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos, iš jo žemėlapio neišnyktų. Rašom ir tariam jį kartu su kitais, ne mažiau vertais ir garbingais tautų ir valstybių vardais. Norim, kad ir kiti su pagarba mus ištartų. Lietuva – tėvynė mūsų amžinai.

Viktorinos organizatorė istorijos mokytoja Raselė Abromaitienė