Skaitytas pranešimas tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje Druskininkuose

„Kūrybiškumas – svarbesnis nei turimos žinios, nes žinios apsiriboja tik tuo, ką mes žinome, o kūryba aprėpia visą pasaulį ir tai, kas dar nutiks“ (Albertas Einšteinas).

ių metų kovo 6 dieną Alina Armonienė ir Rita Vilkelienė, mūsų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos, dalyvavo Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje vykusioje tarptautinėje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Kūrybiškumas ir inovacijos – sėkmingos XXI a. mokyklos būtinybė“, kur skaitė pranešimą „Kūrybiškos asmenybės ir bendradarbiavimo ugdymas plėtojant tarptautinį dialogą“. Pranešimą mokytojos pristatė drauge su III E gimnazijos klasės mokinėmis Meda ir Daniele.
Konferencija buvo turininga ir naudinga. Į Druskininkus atvyko ir dalijosi patirtimi, kaip ugdo mokinių kūrybiškumą ir kritinį mąstymą, mokytojai ir mokyklų vadovai ne tik iš įvairių respublikos mokyklų, bet ir iš Japonijos. Ypač sužavėjo japoniškas šokis. Iš pradžių vyko plenarinis posėdis, po to stendinių pranešimų pristatymas, darbas ir diskusijos grupėse. Baigiamojoje dalyje vyko konferencijos apibendrinimas ir refleksija.
Ir mokytojos, ir mokinės iš konferencijos grįžo kupinos gerų įspūdžių, pozityvios energijos ir pasisėmusios naujų idėjų.

Informaciją parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Vilkelienė