Motinos diena Gabijos gimnazijoje

Visa Lietuva Motinos dieną šiais metais minėjo kitaip nei visados. Teko taikytis prie rekomendacijų ir sąžiningai jų laikytis, nes kartais tik taip galėjome parodyti, kaip mylime savo mamas ir kaip linkime joms dar ilgai būti kartu su mumis.
Vietoj tradicinio mamos dienai skirto koncerto Gabijos gimnazijoje, kuris nesutalpindamas gausaus tėvų būrio į aktų salę kviesdavo net du vakarus iš eilės, menų ir technologijų pedagogams teko kaip reikiant pasukti galvas ir bendradarbiaujant su vaikais nuotoliniu būdu paplušėti, kad ši graži tradicija neliktų apleista ir šiais metais. Kaip didžiulis sprogimas vienas bendras vaikų pasirodymas pasidalino į šimtus, o gal net ir tūkstantį mažų kiekvieno vaiko namuose, kiekvienai mamai atskirai ir tiesiai iš širdies į širdį…
Technologijų mokytojos G. Vitkuvienė ir L. Stašauskienė savo 7 klasių mokiniams pasiūlė dalyvauti projekte „Suknelė mamai“. Tai virtuali dovana pačiai gražiausiai pasaulyje moteriai – mamai, kuri įgavo mokinių sukurtų suknelių mamoms kolekcijos pavidalą.
D. Narečionienė ir L. Kaziliūnienė, taip pat technologijų mokytojos, 5–6 klasių mokinius inicijavo susivienyti projekte „Dovana mamai“. Mokiniai iš turimų namuose priemonių: įvairių pakuočių, maisto produktų ar gamtoje rastų radinių lipdė, klijavo, karpė, dažė ir dekoravo mamoms dovanas taip, kaip jautė, kad mamai labiausiai patiks.
Choreografės I. Šeikytė su 4 c ir 5 e klasių mokiniais, o J. Plepytė su 5 a klasės mokiniais vykdė šokių pasirodymus, skirtus mamoms.
Dailės mokytoja A. Mockuvienė kartu su 3 a klasės mokiniais gamino karpinių ir aplikacijų atvirukus mamoms.
Muzikos mokytojoms buvo ypač sudėtinga, nes nuotoliniu būdu repetuoti kartu su chorais yra beveik neįmanoma. Bet ir čia mokytojos rado išeitį. E. Bagvilienės ir R. Šapranauskaitės vadovaujami jaunių ir mišrus chorai gegužės 3 d. 11.00 val. mamoms atliko dvi dainas „Aš širdyje myliu savo mamą“ ir „Mama, pakylėk ligi dangaus“. Pasirodymas buvo pusiau virtualus, pusiau gyvas. Reikia tikėti, kad tą valandą pro atidarytus Pašilaičių gyventojų namų langus plaukė dainos garsai, nes juk abiejuose choruose kartu sudėjus yra apie 100 dainuojančių vaikų. Mokytoja L. Gorobec su savo mokiniais taip pat ruošėsi atlikti vieną iš minėtų dainų. Juk, kai dainos skamba atskiruose namuose, nėra svarbu, kad jos kartojasi…
Teatro meno būreliai, vadovaujami E. Meldakės, liko be scenos, bet negalima sakyti, kad be žiūrovų ir be linksmų vaidinimų. 5 klasių šokio ir teatro meno studijos mergaitės pačios kūrė ir atliko savo sugalvotus pasirodymus mamoms: šoko, vaidino pačios ir su pasigamintomis namuose lėlėmis. Daugelis iš jų namuose įrengė žiūrovų salę su kėdėmis ir scenos erdve, kurioje pasikvietusios likusius šeimos narius atliko pasirodymą. 2 a teatro meno klasė mokėsi raiškaus skaitymo. Kai kurie vaikai net mintinai išmoko savo pasirinktą eilėraštį ir gegužės 3 dieną skaitydami eiles iš savo pagaminto atviruko pradžiugino mamytes. 6 a klasė kelias savaites mokėsi kurti animacinius filmukus ir juos paskyrė savo mamoms. Filmukų siužetai, veikėjai, montažo darbai nugulė ant gležnų vaikiškų pečių, bet vaikams pavyko. Kai kurie vaikų darbai sužavėjo kūrybiškumu, įdėtomis pastangomis ir išmone. Galime pasakyti, kad Motinos dienai skirti sveikinimai mamoms ir močiutėms tapo kūrybiškesni ir alsavo Gabijos bendruomenės dvasia.

Parengė direktoriaus pavaduotoja ugdymui E. Meldaikė