Edukacinis žygis – ekspedicija po Švenčionėlių apylinkes

Besibaigiant 2019–2020 mokslo metams III gimnazijos klasių mokiniai kartu su savo klasių vadovais Loreta, Nerijumi, Agnija, Rita ir Jolanta išsiruošė į dviejų dienų edukacinį žygį – ekspediciją po Švenčionėlių apylinkes.

Anksti ryte įlipę į traukinį išvykome link Švenčionėlių. Nudundėję keliasdešimt kilometrų traukiniu, grožėdamiesi kaimiškomis apylinkėmis, klausydamiesi paukščių čiulbėjimo, bandydami atpažinti pakelėje augančius augalus, pėsčiomis patraukėme miško takeliu link Pakretuonės malūno. Jį apžiūrėję sėdome į baidares ir plaukėme Žeimenio ežeru ir Žeimenos upe. Akį traukė nuostabios krantinės, sutikome gulbių porelę su jaunikliais, netgi oras džiugino – rodės, kad visa gamta mums nori atsilyginti už ilgą karantino laikotarpį, kuomet taip trūko bendravimo, pasibuvimo kartu.

Dienai įpusėjus priplaukėme sodybą, kurioje ir apsistojome. Čia varžėmės tinklinio turnyre, žaidėme kitus sportinius žaidimus. Vakare, susėdę prie bendro stalo, dalijomės prisiminimais ir ateities svajonėmis. Sutemus suorganizavome diskoteką. Rytui išaušus tęsėme kelionę Žeimenos upe. Antroji diena jau buvo ir ištvermės išbandymas, nes reikėjo irkluoti net 17 kilometrų. Tačiau mūsų komandai jokie iššūkiai nebaisūs – įveikėme ir šį.

Laikas prabėgo nepastebimai. Šis edukacinis žygis – ekspedicija buvo ne tik nuostabi proga pabūti kartu, smagiai praleisti laiką, bet ir praplėtė mūsų akiratį, leido geriau pažinti vienas kitą. Tai buvo puiki galimybė ugdyti gyvenimui reikalingas kompetencijas: pažinimo, komunikavimo, socialinę, iniciatyvumo ir kūrybingumo, asmeninę. Džiaugiamės pavykusia mokslo metų užbaigimo kelione.

Tekstą parengė Rita Vilkelienė, III D gimnazijos klasės vadovė

Įspūdžius fotografijose fiksavo Loreta Rastenienė, III A gimnazijos klasės vadovė