8 ir I gimnazijos klasių mokinių dailės darbų paroda „Renesanso ir klasicizmo stiliaus interpretacijos“

Pagrindinis klasicizmo architektūros tikslas buvo tiksliai mėgdžioti antikinio meno formas. Iškilminga centrinė pastato fasado dalis su portikais ir frontonais dekoruotu portalu priminė senovės graikų šventyklas. Naudoti dorėniniai, jonėniniai ir korintiniai orderiai. Prancūzijoje Napoleono I valdymo laikotarpiu paplito vėlyvojo klasicizmo apraiška — ampyras (pranc. empire — imperija). Jis pasižymi griežtomis, asketiškomis pastatų formomis, gausia skulptūrine ornamentika, kurioje vyrauja valdžios ir triumfo simboliai: vėliavos, sukryžiuotos špagos, laurų vainikai, grifonų, liūtų emblemos. Tuo metu išpopuliarėjo romėniškos karžygių pergalėms pažymėti paminklų formos: kolonos su skulptūromis, triumfo arkos. Architektūrinės klasicizmo, ampyro detalės, skulptūrinė ornamentika, pasižyminti herojiniu patosu, atsispindi mokinių kūrybiniuose darbuose „Klasicizmo stiliaus veidrodis“. Piešiniai atlikti grafinėmis priemonėmis.
Artima pirmųjų gimnazistų klasių darbams mišria atlikimo technika, kruopščiu grafiniu, linijiniu piešiniu ir aštuntų klasių mokinių darbų paroda „Monograma su grotesko ornamentu“. Fonas atliktas aplikavimo technika, panaudotos renesanso garsiausių menininkų darbų reprodukcijos.
Kūrybinės 8 ir I gimnazijos klasių užduotys padėjo mokiniams ne tik lavinti grafinius įgūdžius, bet ir leido pažinti, vaizduoti bei interpretuoti istorinio laikotarpio kontekstą.
Parodą eksponavo, nuotraukas bei informaciją parengė dailės mokytoja Audronė Mockuvienė