Apie TITAN finalą iš pirmų lūpų

JA TITAN verslumo čempionatas – JA Lietuva (lja.lt)

JA Titan programa supažindina 9–12 klasių moksleivius su kritiniais ekonominiais ir vadybos sprendimais per interaktyvią simuliaciją septynių privalomų etapų metu.

1 etapas. JA TITAN simuliacija (sausio 18 d. – vasario 5 d.)
2 etapas. Socialinio verslo iššūkis + JA TITAN simuliacija (vasario 8 d. – kovo 12 d.)
3 etapas. FINALAS – balandžio 15 d.

Apie TITAN‘ą savo įspūdžiais dalinasi Milda ir Ugnė.

Šiemet JA TITAN‘e varžėsi daugiau nei 600 mokinių. Sukūrusios komandą „Zuikio sapnas“ savo jėgas valdydamos verslą išbandėme interaktyvioje kompiuterinėje simuliacijoje. Vėliau turėjome sukurti socialinio verslo planą, padėsiantį spręsti didelės aplinkos taršos problemą. Užėmusios 6 vietą patekome tarp 20 geriausiai simuliacijoje ir verslo plano užduotyje pasirodžiusių komandų. Buvome pakviestos į finalinį čempionato etapą.
Finale nelaimėjome prizinės vietos, tačiau patirtis buvo tikrai naudinga. JA TITAN programoje išmokome priimti sprendimus apie tyrimų, plėtros ir rinkodaros strategijas. Šis konkursas suteikė galimybę įgyti komandinio darbo, kritinio mąstymo ir strategijos kūrimo kompetencijų. Taip pat renginys suteikė išskirtinę galimybę mūsų komandai konkuruoti su kitais jaunais žmonėmis.
Sudėtingiausia buvo sugalvoti, iš kur ir kaip verslui gauti reikalingų išteklių.

Iki finalinės dienos mūsų dar laukė ilgas kelias. Iš pradžių turėjome pateikti savo socialinio verslo problemos sprendimo būdą, vėliau kūrėme komandos prisistatymo video. O šiandien, tiesioginės transliacijos metu, gavome iššūkį. Per 2 minutes turėjome sugalvoti 3 žingsnius, kuriuos darytumėme įvardintoje situacijoje. Savo veiksmų planą reikėjo pristatyti komisijai.
Šiam konkursui skyrėme pakankamai daug laiko ir pastangų. Mano nuomone, padarėme viską, ką galėjome. TITAN man buvo naudingas, nes dalyvaudama tokio tipo konkursuose mokausi nugalėti didžiausias savo baimes – scenos ir kalbėjimo prieš auditoriją. Visada yra kur tobulėti, tačiau labai džiaugiuosi mūsų pasiektu rezultatu ir įgyta patirtimi, kurios tikrai dar ilgai nepamiršiu.

Informaciją parengė ekonomikos mokytoja L. Stašauskienė