ERASMUS+ projekto „Art & Literature in Education’s Nature! Is it an A.Li.E.N.?“ mokytojų susitikimai

2020–2022 m. m. vyksta Erasmus+ projektas „Art & Literature in Education’s Nature! Is it an A.Li.E.N.?“, kuriame dalyvauja šešios mokyklos partnerės – Graikija, Ispanija, Italija, Kroatija, Lietuva, Turkija.
Per metus įvyko trys virtualūs mokytojų susitikimai, kuriuose Lietuvai atstovavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Jūratė Kalverš, Vilija Rutkauskienė ir anglų kalbos mokytoja Agnė Padvaiskienė.
Pirmame susitikime lapkričio 4 dieną mokytojai suplanavo projekto veiklas ir pasiskirstė atsakomybėmis. Graikija prisiėmė atsakomybę už viso projekto koordinavimą, Lietuvos ir Italijos mokytojai – už eTwinning puslapių kūrimą, Ispanijos atstovai – už projekto sklaidą socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje, Turkija – už apklausų kūrimą, Kroatija – už projekto reklamos kūrimą.
Gruodžio 2 dieną vyko šalių partnerių atliktų veiklų aptarimas ir diskutuojant buvo numatyti kriterijai, pagal kuriuos mokiniai kurs projekto logotipą.
Balandžio 14 dieną virtualiame susitikime šešių šalių atstovai apibendrinopirmųjų metų rezultatus. Nuveikta išties nemažai: mokiniai sukūrė savo komandos prisistatymą, įvyko logotipo konkursas, sukurta virtuali biblioteka, mokiniai įsitraukė į diskusijas apie kitos šalies perskaitytas knygas, atliko nemažai virtualių užduočių, susijusių su literatūra. Taip pat sukurta virtuali meno galerija, kurioje mokiniai pristatė garsiausius savo šalies menininkus. Tarp šalių partnerių vyksta šiltas nuolatinis bendravimas, mokiniai virtualioje erdvėje ne tik diskutuoja bendromis temomis, bet ir sveikina vieni kitus įvairių švenčių progomis, kelia atliekamų savo darbų akimirkų fotomontažus. Planuojamos bendros veiklos ir gegužės 9 d., norint pažymėti Europos dieną.

Informaciją parengė Jūratė Kalverš, Agnė Padvaiskienė, Vilija Rutkauskienė