Paskutinis skambutis

Dvylika metų knygų ir uždavinių labirintuose klaidžiojusius, žinių ir atsakymų ieškojusius Gabijos gimnazijos abiturientus  gegužės 21 d. Paskutinis skambutis pakvietė į … ,,Paskutinį pabėgimą“ !

Tądien mūsų dvyliktokai, su klasių vadovais iškilmingai įėję į mokyklos kiemelį, paskutinį kartą kaip mokiniai peržengė mokyklos slenkstį, atsisėdo prie mokyklinių stalų vienuoliktokų išpuoštose klasėse, paskutinį kartą klausėsi mokytojo ir klasės vadovo vedamų šventinių pamokų, kurių metu daugelio mintys prabėgo prisiminimų taku, dvylika metų vinguriavusiu mokykloje.

Po šventinių pamokų kiemelyje nostalgiškai graudžių emocijų kėlė abiturientų tėvelių,  pirmokėlių, pirmųjų mokytojų ir administracijos sveikinimai. Jų viltingų linkėjimų palydėti dvyliktokai sėdo į jiems paruoštus autobusus ir pasileido per miestą stabtelėdami stotelėse, kur jų laukė šventės organizatoriai, vienuoliktokai, su linksmomis užduotimis ir staigmenomis. Mūsų vyriausieji kūrė dainas, žaidė žaidimus, atsakinėjo į klausimus.  Po šio Paskutinio pabėgimo abiturientai visgi grįžo į mokyklos kiemą, dar ilgai dalinosi įspūdžiais ir, jų teigimu, nenorėjo skirstytis.