TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA

Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena. Ši data buvo įteisinta 1949 m. moterų federacijos sesijoje, o pirmą kartą paminėta 1950 m. Tarptautinės vaikų gynimo dienos tikslas – priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir ginti vaikų teises. Tai pagrindinė sąlyga kuriant ir formuojant humanišką, teisinę bei dvasiškai sveiką visuomenę.
Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėti Mykolo Romerio universiteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto dėstytojai, jau penktus metus organizuoja konferenciją „Lietuvos vaikų balsas“. Konferencijos tikslas – mokiniams pristatant savo pranešimus, atkreipti suaugusiųjų, ypač politikų, dėmesį, į tai, kas jiems rūpi ir kelia nerimą.
Mūsų gimnazija taip pat dalyvavo nuotolinėje konferencijoje, II c klasės mokinys Kajus, savo pranešime „Grėsmės vaikams pasaulyje“, pristatė šiandieniniame pasaulyje egzistuojančias vaikų problemas, pasidalino surinktais statistiniais duomenimis ir edukacinėmis programomis, mažinančiomis vaikų problemas. Vaikai – mūsų ateitis, todėl negalime būti abejingiems nerimą keliančioms problemoms.