RINKTIS GYVENIMĄ VERTA, NES… GALIME KALBĖTIS!

Lietuva vis dar įvardijama kaip ES šalis, kurioje savižudybių skaičius didžiausias, nors situacija kasmet gerėja. Deja, vidutiniškai Lietuvoje beveik 2 žmonės kasdien pasirenka patys nutraukti savo gyvenimą. Bet kiekvienas iš mūsų ir visi drauge galime ir privalome šį skaičių sumažinti iki nulio, nes kiekviena gyvybė yra neįkainojama – tai nėra tiesiog skaičius statistikos lentelėje.
Minėdami Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną trečiokai gimnazistai etikos pamokų metu susipažino su naująja mokyklos psichologe Dovile, buvo pakviesti kalbėtis, analizavo ir griovė mūsų visuomenėje vis dar populiarius mitus apie savižudybes. Klausydami tikrų istorijų suprato, kad dažnai išgelbėti žmogaus gyvybę gali paprasčiausias nuoširdus pokalbis, nes kalbėtis nėra gėda jokiomis temomis. Be to, įsidėmėjo psichologės patarimą, kad pradėti pokalbį su suicidines mintis išsakiusiu žmogumi galima nuo paprasto nuoširdaus klausimo: „O kas tau nutiko?“ Pamokos pabaigoje mokiniai apgalvojo, ką nuostabaus apie gyvenimą galėtų pasakyti sutrikusiam žmogui, ir visos įkvepiančios jų mintys suspindo didelėje saulėje, kuri šildo antro aukšto koridoriuje.
Svarbu nepamiršti, kad visada pagalbos sau ar savo artimajam galima kreiptis į psichologą, skambinti emocinės paramos telefonais bei numeriu 112. Taip pat daug informacijos galima rasti tinklapyje www.tuesi.lt

Jaunimo linija
8 80028888
Visą parą
jaunimolinija.lt

Vilties linija
116123
Visą parą
viltieslinija.lt

Ačiū gimnazijos psichologei Dovilei!

Etikos mokytoja Rasa