Europos diena Gabijos gimnazijoje

       Europos diena švenčiama kasmet gegužės 9-ąją, kai visi džiaugiasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną minimos istorinės Šumano deklaracijos, kurioje išdėstyta R. Šumano idėja apie naujos formos politinį bendradarbiavimą Europoje, dėl kurio karas tarp Europos tautų taptų neįsivaizduojamas, metinės. R. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.

       Europos Komisijai 2022–uosius metus paskelbus Europos jaunimo metais, o Gabijos gimnazijai esant Mokomojo Europos Parlamento ir Europos egzamino ambasadorei, nuspręsta šiai dienai skirti ypatingą dėmesį ir gimnazijoje.

      Paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias ir sužinoti įdomių dalykų apie Europos Sąjungą galima buvo dalyvaujant „Europos egzamine“. Tai jau tradicija tapęs, tryliktą kartą organizuojamas trumpas ir nuotaikingas žinių apie Europos Sąjungą konkursas. Kadangi egzaminas vyko internetu ir galima buvo jungtis visą dieną bet kuriuo laiku, mokiniai mokytojų buvo skatinami dalyvauti ne tik pertraukų, bet ir pamokų, klasių valandėlių metu. Visoje Lietuvoje egzamine dalyvavo 14792 gimnazijų klasių mokiniai.

       Mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai aktyviai dalyvauja Erasmus+ projektuose. Europos dienai paminėti kiekvieno projekto dalyviai erdvėje prie bibliotekos pristatatė plakatą, kuriame atskleidė svarbiausias įgyvendintas veiklas, projektų trukmę, šalis partneres, dalyvių skaičių, veiklų vizualizacijas, nuorodas. Šeštos pamokos metu aktų salėje vyko jaunimo mainų programų pristatymas I klasių mokiniams. Savo įspūdžiais apie dalyvavimą mainų programose dalinosi abiturientės Adrija, Amanda ir Emilija.

        Europos dieną  pertraukų metu skambėjo muzika ES valstybių kalbomis. Buvo džiugu klausyti ir spėlioti, kokia kalba atliekama daina.