Gimnazijos atstovų vizitas Briuselyje

Įpusėjus birželiui, Vilniaus Gabijos gimnazijos atstovai turėjo galimybę pabuvoti Belgijoje, Briuselyje. Šio vizito tikslas buvo aplankyti Briuselio priemiestyje įsikūrusią Briuselio II Europos mokyklą, pabendrauti su ten dirbančiais lietuviais mokytojais bei besimokančiais moksleiviais.
Minėto tikslo siekimas prasidėjo ankstyvą rytą beveik valandos trukmės kelione į mokyklą. Važiuojant autobusu buvo puiki proga pasižvalgyti po miestą. Miesto vaizdai su skubančiais žmonėmis, iš vakaro gatvėse likusiomis šiukšlėmis bei snūduriuojančiais ir lūkuriuojančiais kavinių staleliais retėjo, mažo, kol pagaliau atsivėrė priemiesčio žaluma, pasidabinusi gėlėmis ir medžiais. Jų apsuptyje ir buvo įsikūrusi lankytina mokykla.
Tiesa, į ją ne taip paprasta buvo patekti – prie vartų pasitiko apsauga ir ten dirbanti mokytoja, šios mokyklos lietuvių sekcijos koordinatorė Viltė Antanavičiūtė. Prisistačius ir užsiregistravus prasidėjo vizitas po beveik 3000 moksleivių talpinančią mokyklą. Buvo sužinota, jog tokį gausų būrį mokinių moko kiek daugiau nei 100 mokytojų, kuriuos konkurso būdu atrenka ir deleguoja kiekvienos ten besimokančių mokinių šalies švietimo institucijos.
Mokytoja papasakojo, kokia šios mokyklos mokymo bei mokymosi tvarka, kaip vyksta pamokos ir kokia popamokinė mokinių bei mokytojų veikla. Viešint teko dalyvauti atskirų mokomųjų dalykų pamokose, stebėti mokinių matematikos bei lietuvių kalbos ir literatūros pamokas. Buvo patirta ir malonių, neplanuotų staigmenų – susitikta su LR ekonomikos ir inovacijų ministre A. Armonaite.
Šio vizito metu širdis šildė ir apsilankymas priešmokyklinėje bei pradinėje pakopoje, kur visus svetingai sutiko pradinės mokyklos lietuvių sekcijos koordinatorė Asta Kulikauskaitė. Pradinių klasių mokiniai džiaugsmingai kalbėjo apie daugelio jų gimtinę Lietuvą, o pirmai klasei besiruošiantys vaikai noriai dalinosi įgytomis žiniomis ir džiaugsmingu lūkesčiu mokytis pirmoje klasėje.
Be abejo, labiausiai džiugino bei buvo naudinga galimybė pabendrauti su atskirų mokomųjų dalykų mokytojais, aptarti jų darbo specifiką, kylančius iššūkius, pasisemti patirties ir idėjų. Taip pat buvo smagu šio vizito metu pamatyti ir mokyklos mokytojų (visų šalių, ne tik lietuvių mokytojų) popamokinę veiklą. Atsisveikinę su mokiniais ir užvėrę klasės duris jie skubėjo į bendrą erdvę, kur vyko tradicija tapęs kurios nors šalies mokytojų pasirodymas. Šis kartas buvo skirtas prancūzakalbiams mokytojams. Buvo gera matyti juos ne tik kaip puikius savo srities specialistus, tačiau ir kaip žmones, gebančius džiaugtis savo darbu ir savo laisvalaikiu.
Antroji kelionės diena pakvietė į Europos Parlamentą bei šalia esančius muziejus. Apsilankius ten buvo sužinota visa Europos kūrimosi istorija, pamatyta posėdžių salė bei kitos erdvės, kuriose priimami visiems europiečiams svarbūs įstatymai ir nutarimai.
Vizitą užbaigė trumpa, bet ne mažiau įspūdinga pažintis su Briuge – nuostabios architektūros bei įdomios istorijos miestu. Tai miestas Belgijos šiaurės vakaruose, Flandrijoje, netoli Šiaurės jūros. Netaisyklingo plano vidurinių amžių senamiestis – Pasaulio paveldo paminklas – puikuojasi vingiuotomis gatvelėmis, siaurais gotikiniais pastatais, bokštais bei tiltais. Tos siaurutės gatvelės, dvelkiančios praeitimi ir Belgijos pasididžiavimu – skaniausiais vafliais, kanalai, plukdantys tamsžalius vandenis ir klegančius ekskursantų laivelius, daugybė katedrų ir jose dvelkianti ramybė užbūrė ir paliko daugybę neišdildomų įspūdžių.
Šis trumpas vizitas ne tik praplėtė akiratį apie Briuselį ir ten veikiančią tarptautinę, bet ir tautiečius talpinančią ugdymo įstaigą. Jis suteikė naudingų profesinių žinių, įkvėpė tolesniam darbui. Tačiau svarbiausia, ką jis leido suprasti ir pajusti – tai pasididžiavimo savo šalimi, jos patriotiškais, kūrybingais mokiniais ir energingais mokytojais jausmą.

Parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja D. Ambrakaitienė