(Ne)Pasijusti žvaigžde

Prieš tai, kol artėjantis rugsėjis sugrąžina į klases klegesį ir šurmulį, į jas sugrįžta mokytojai. Jie įlieja jaukaus laukimo šilumos ir braukia prakaitą skubėdami atlikti paskutinius darbus, stengdamiesi tinkamai pasiruošti naujiems mokslo metams.

Taip prakaitą paskutinę vasaros dieną braukė ir Vilniaus Gabijos gimnazijos mokytojai. Tačiau ne iš nuovargio ar nerimo ko nors nespėti, o iš juoko, kuris užtvindė kol kas dar nejaukiai tylias gimnazijos erdves. Štai taip neįprastai, bet labai emocingai vyko pasiruošimas naujiems mokslo metams.

Šis pasiruošimas – tai dalyvavimas seminare, turėjusiame padėti sustiprinti ugdytojų psichologinį imunitetą ir emocijas prieš dar vienus ne tik mokiniams, bet ir mokytojams iššūkių kupinus metus. Puiki, jau ne pirmą kartą šioje įstaigoje seminarus vedanti lektorė Lidija Laurinčiukienė ne tik apdalino mokytojus patarimais, kaip išlaikyti emocinį stabilumą, tačiau ir užkrėtė visus savo nepaprasta energija ir meile sau bei gyvenimui.

Juoką keitė rimti patarimai, patarimus – gyvenimiškos istorijos ir patirtys, tad emocijos bangavo tarsi praeinančios vasaros oras. Tapo aišku: ir mokytojas gali ir turi būti žvaigžde, kad spindėdamas galėtų uždegti spindėti ir kitus. Tereikia visai nedaug: visai nenorėti ja tapti, tik daryti tai, kas pačiam įdomu ir miela, ir tuo dalintis su kitais. Ir džiaugtis, kad yra su kuo dalytis…

Parengė lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Ambrakaitienė