PASAULIS PRO GELTONUS AKINIUS

Tikriausiai esate girdėję, kai nuliūdusiam ar pesimistiškai nusiteikusiam žmogui sakoma: „Na, baik žiūrėti pro tuos juodus akinius, viskas nėra taip blogai.“ Bet pripažinkime, kad kartais žmogaus gyvenimas susiklosto taip, kad jis nebegali pažvelgti iš kitų perspektyvų ir mato pasaulį tik juodomis spalvomis. Kartais žmogus gali tarsi įklimpti į tunelinį mąstymą, kai pastebimi tik neigiami gyvenimo aspektai. Tačiau galima padėti – tokiam žmogui būtina pasimatuoti kitos spalvos akinius.

Svarbu nepaklysti matuojantis akinius. Vieni labiausiai iškreipiančių pasaulį yra rožiniai akiniai. Matyti pasaulį vien per rožinius akinius – vadinasi, matyti pasaulį vien iš gražiosios pusės, nematyti realybės. O juk pasaulis yra visoks  – kartais geras, kartais blogas, kartais lengvas, kartais nepakeliamas, kartais šypsosi sėkmė, o kartais tiesiog nepasiseka.

Rugsėjo 10 d. pasaulyje buvo minima Tarptautinė savižudybių prevencijos diena. Ši diena žymima geltona spalva – pozityvumo, energijos, gyvenimo džiaugsmo, drąsos simboliu. Minint šią dieną gimnazijos bendruomenė buvo pakviesta pasitelkti optimizmą, džiaugsmą, viltį ir pažvelgti į pasaulį pro geltonus akinius. Svarbiausia – ne vieną dieną, o nuolat.