Susitikimas su menu – pažintis su savimi

Menas – žmogaus kūrybinė veikla, sudaranti galimybę kalbėtis sieloms ir jausmams bei tokio pokalbio metu leistis į nepaprastą   – savęs pažinimo – kelionę.

Būtent į tokią kelionę Vilniaus Gabijos gimnazijos trečiaklasius spalio 20 dieną sukvietė šokio teatras „Airos“. Pažinti save, pamatyti save iš šono, įsivaizduoti save ir aplinkinius ateity – tokia buvo šokio spektaklio „Nauja karta“ idėja.

Trys bendraamžės šokėjos ne tik pavadino visus spektaklio žiūrovus stebėti jų pasirodymą scenoje susėdus ratu, bet ir leido ir dalyvauti, toje kelionėje turint tikslą – pamatyti ir atrasti save. Šiuolaikinė muzika skatino linguoti į taktą, o plastiški šokėjų judesiai tarsi magnetu traukė žvilgsnius ir neleido net trumpam nusisukti. Visai taip, kaip tarsi magnetas šiuolaikinius žmones traukia išmaniosios technologijos.

Tokia trauka nebuvo atsitiktinė – tai spektaklio idėja, siekis parodyti ateities kartą, užvaldytą technologijų, besidominčią tik savimi ir… vis tiek trokštančią artimo ir nuoširdaus ryšio su kitu žmogumi.

Ši šokio kelionė sukėlė įvairių minčių. Aptarimo metu mokiniai teigė pamatę save, susimąstę, kaip juokingai ar graudžiai atrodo domėdamiesi tik savimi, kaip skauda širdį supratus, kokie abejingi vienas kitam kartais esame. Tapo aišku: menas – galinga jėga, mokanti ir ugdanti pažinti ir supančią aplinką, ir save. Ir suprasti, jog kad ir kokia bus ta ateitis, ji negali būti be tikro ir natūralaus, nuoširdaus žmogaus ryšio su kitu žmogumi.

Parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danguolė Ambrakaitienė