Lietuvių kalbos dienų renginys „Žaidžiu kalbą”

2023 m. vasario – kovo mėnesiais Lietuvos visuomeninėse organizacijose ir įstaigose organizuojamos Lietuvių kalbos dienos siekiant didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją bei telkti bendruomenes.

Kovo pradžioje lietuvių kalbos ir literatūros pamokose vyko I–IV klasių mokinių viktorina „Žaidžiu kalbą”, kurioje buvo išrinkti nugalėtojai.

Mokiniai, atrankos turo nugalėtojai, ir mokytojai kovo 15 dieną, Knygnešio dienos išvakarėse, susirinko į finalą. Atlikdami „Kahoot” užduotis dalyviai įsivertino rašybos žinias, sužinojo, kiek lietuvių kalboje yra žodžių, kaip keitėsi lietuvių kalbos abėcėlė, kokie kalbininkai daugiausia prisidėjo prie gimtosios kalbos turtinimo ir kokių naujadarų randasi dabartinėje kalboje.

Po nelengvos, bet emocijų kupinos kovos išaiškėjo nugalėtojai, kuriems buvo įteikti Kalbos žinovo sertifikatai ir atminimo dovanėlės.

Sveikiname laureates – anglų kalbos mokytoją Jolantą Antanavičienę ir mokinių grupės nugalėtoją Ingą V., III G klasės mokinę.

Informaciją parengė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilija Rutkauskienė