EUROPOS DIENA

Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Įvarios organizacijos ją mini įvairiai.

Mūsų gimnazijoje diena buvo pila muzikos ir klegesio. Kiekvieną pertrauką mokykloje skambėjo Eurovizijos dainos. Buvo eksponuojami mokinių parengti informaciniai stendiniai plakatai apie Europos sąjungą bei Europos dieną. II f klasės mokiniai ekonomikos pamokos metu žaidė stalo žaidimą EUREKA – žaisk, sužinok, atsakyk.

Visą dieną mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę dalyvauti Europos egzamine (https://europosegzaminas.lrt.lt/). Nuorodos QR kodai „laukė“ smalsuolių skirtingose mokyklos erdvėse. Iš viso Lietuvoje šį egzaminą laikė 67 560 Lietuvos gyventojai. Tarp jų ir gabijiečiai! Europos egzamine dalyvavo 196 mokiniai.

„Šiemet žinių konkurse išskirtinis dėmesys skiriamas Europos Sąjungos (ES) solidarumui su Ukraina, Europos žaliojo kurso įgyvendinimui, skaitmeninei Europai, geopolitikai, ES bendrosios rinkos 30-ties metų sukakčiai ir euro zonos plėtrai. Taip pat netrūko klausimų apie kultūrų įvairovę, istoriją, geografiją, kalbas“, – pažymima Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje pranešime. Europos egzaminą sudarė dešimt klausimų su pateiktais atsakymų variantais.

Ilgosios pertraukos metu buvo pritatyti Erasmus+ projektai. Mokiniai dalinosi įspūdžiais apie dalyvavimą jau besibaigiančiuose projektuose:

  • Art & Literature in Education’s Nature! Is it an A.Li.E.N.?
  • Eco – journalists: let’s rescue the earth
  • Heritage, created by people

Šmaikštaudami varžėsi, kuris projektas geriausias, kas daugiau draugų susirado, šalių aplankė, naujų kalbų pramoko, skanesnio maisto valgė ir pan.

Na, o norintys dalyvauti naujuose tarptautiniuose projektuose galėjo užsiregistruoti pildydami šią anketą.

Informaciją parengė ekonomikos mokytoja L. Stašauskienė