“Eco – journalists. Let’s save the Earth” projekto pabaiga: susitikimas su mūsų gimnazijos I klasių mokiniais

2023 metų lapkričio 30 dieną pasibaigė dar vienas Vilniaus Gabijos gimnazijoje vykdytas Erasmus+ projektas. Mūsų gimnazijos mokytojų ir mokinių komanda šiame projekte bendradarbiavo su Lenkijos Lesko licėjaus bendruomenės nariais.

Baigiamosios projekto veiklos buvo skirtos informacijos sklaidai apie vykusį projektą ir nuveiktų darbų aptarimui, susitikimams su Lesko licėjaus, Lenkija projekto dalyviais.

Spalio mėnesį Vilniaus Gabijos projekto dalyviai susitiko su mūsų gimnazijos I klasių mokiniais. Susitikimų metu mokiniai pasakojo apie “Eco-journalists. Let’s save the Earth” projekto veiklas ir pakvietė I klasių mokinius apsilankyti projekto žiniatinklyje www.the4elements.eu, kuriame mūsų ir Lenkijos mokiniai dirbo žurnalistais, rašiusiais įvairiomis ekologijos temomis.        Susitikimų metu projekto dalyviai dalijosi įspūdžiais, linksmomis istorijomis ir gauta naudinga patirtimi. Parodė gražiausias mobiliųjų veiklų Lenkijoje ir Lietuvoje akimirkas skaidrėse ir video reportažuose.

I klasių mokiniams buvo aiškinama, kodėl verta aktyviai dalyvauti Erasmus+ projektinėse veiklose: gerinami anglų kalbos gebėjimai, susirandama naujų draugų, susipažįstama su kitų tautų papročiais, šokiais ir dainomis, mokomasi bendrauti su įvairiais žmonės, ugdoma tolerancija. Šio projekto metu, anot dalyvių, jie pagilino savo žinias ir ekologijos temomis.

I klasių mokiniai liko sudominti, todėl aktyviai domėjosi apie galimybes patekti į kitus, ateityje vyksiančius Erasmus+ projektus ir kokie keliami reikalavimai būsimam nariui. Susitikimuose dalyvavę mokytojai ir projekto nariai paaiškino, kad būsimasis projekto dalyvis turi įsivertinti savo asmenines savybes ir galimybes: komunikabilumą, anglų kalbos žinias ir gebėjimus, draugiškumą, nebijojimą prisiimti atsakomybių ir pareigų projekto metu, atsparumą iššūkiams ir neplanuotoms situacijoms.