Paskutinis skambutis

Jau baigias paskutinė pamoka.
Sudėk visus taškus, nusišypsoki draugui…

Gegužės 31 dieną Vilniaus Gabijos gimnazijoje įvyko Paskutinio skambučio šventė.

Pirmos pamokos metu, kaip įprasta, mokyklos vidiniame kiemelyje siautė abiturientai. Pasklido žinia, kad tik vieną dieną Pašilaičių 13 veiks kazino, į kurio atidarymą suvažiavo visos VIP žvaigždės… Kiekviena klasė ir jų vadovai sukūrė po etiudą, kuris įsikomponavo į gražią IV klasių pasirodymų mozaiką.

Paskutinio skambučio šventės diena ypatinga, nes čia visai šalia ir linksmybės, ir liūdesys. Po  akimirkų mokyklos kiemelyje abiturientai rinkosi į pasirinkto dalyko mokytojo bei klasės vadovo paskutines pamokas. Prisiminimai, paskutinės užduotys, palinkėjimai, pažadai…

Tradiciškai trečiokai abiturientams paruošė vaidinimą. Šių metų renginys „Ateities medžioklė“ išryškino svajonių, vaikystės ir bendradarbiavimo temas, kurios atspindi ir mokykloje diegiamas vertybes. Renginio veiksmas vyksta traukinyje. Abiturientai prieš Paskutinio skambučio šventę supranta, kad dingo jų svajonės, tos, kurias turėjo pirmoje klasėje, o be šių svajonių jie negali įgyvendinti savo tikslų, todėl visi kuo skubiau turi surasti žmogų, pavogusį šias svajones, ir jas susigrąžinti. Toks jų užmojis neapsieina be nuotykių, nes vagis supratęs, kad yra sekamas, kelis kartus pakeičia savo išvaizdą. Vis dėlto gudrūs abiturientai pagaliau jį suseka. Įvykus dvikovai svajonės sugrįžta pas savo šeimininkus, kurie pagaliau pajunta ramybę ir vedini savo svajonių išsiskirsto.

Būkite žvalūs, tiesūs, laimingi…
Nes ant Jūsų pečių – ateitis…