Vilniaus Gabijos gimnazija dalyvavo tarptautiniame  ERASMUS+ projekte    

Lapkričio 24–28 dienomis  vienuolika Vilniaus Gabijos gimnazijos I gimnazijos klasės mokinių su direktore Vilija Klimavičiene, pavaduotoju Andriumi Kniška ir anglų kalbos mokytoja Dalia Aušrele Bražinskiene dalyvavo tarptautinio ERASMUS+ projekto „Tackling Educational Disadvantage and promoting inclusion through celebrating culture language and heritage in our schools with a specific emphasis on STEM subjects – Science, Technology, Engineering and Maths“ („Mokymosi sunkumų įveikimas ir inkliuzijos skatinimas parodant pagarbą kultūrai, kalbai ir paveldui mūsų mokyklose, ypatingą dėmesį kreipiant į STEM dalykus – gamtos mokslus, technologijas, inžineriją ir matematiką“) veiklose Beech Hill koledže, Monaghano mieste, Airijoje. Kiekviena šalis turi nusibrėžusi savo tikslus ir siekius, tačiau galėtume teigti, kad šie tikslai bendraujant susiliejo ir tapo aktualūs abiems pusėms, pavyzdžiui, bendravimas anglų ir lietuvių kalbomis,  dėmesys  lietuvių kalbai Airijoje, jos svarba lietuviams, gyvenantiems šioje šalyje, skatinant juos integruotis į vietos bendruomenę, išlaikyti savo identitetą. Mūsų mokiniai turėjo puikią galimybę tobulinti anglų kalbos įgūdžius tiek koledže, tiek kitose viešose vietose.

Tik atskridę į Airiją, mokiniai  susipažino su sostine Dublinu. Pirmadienį Vilniaus Gabijos gimnazijos mokiniai pradėjo inovacijų kambaryje, kur  konstravo ir programavo robotus.  Projekto oficialiąją dalį atidarė Beech Hill koledžo direktorius Patrick Mc Ardle, pavaduotoja Siobhan Sheerin bei lietuvių kalbos mokytoja Kristina Jankaitienė. Į projekto atidarymą atvyko Lietuvos ambasadorius Airijoje Egidijus  Meilūnas ir jo patarėja Virginija Umbrasienė. Atidarymą sušildė Beech Hill koledžo mokinių atliekamos dainos ir muzikinės interpretacijos. Nepaprastai nustebino medaus tortas, kuriame puikavosi abiejų šalių gimnazijų simboliai. Vėliau pamokose kartu su savo partneriais iš Airijos  gaminome tradicinį airišką patiekalą, kurio receptą parvežėme į Lietuvą ir bandysime iškepti čia.  Vakare turėjome išskirtinę galimybę susipažinti su įmonės „Combi Lift“ veikla. Tai pati didžiausia ir populiariausia  gamykla, gaminanti keltuvus pagal specialius užsakymus. Antradienį  žiūrėjome filmą „Travellers“ apie romų tautybės žmones ir kaip pasikeitė jų gyvenimo būdas, kai tapo sėslūs. Turėjome galimybę susipažinti su jų amatais ir gyvenimo stiliumi.  Technologijų pamokoje dirbome  su metalais, o vakare, lydimi vietinio gido, grožėjomės Monaghano miestu. Trečiadienis prasidėjo įdomiai. Mokiniai atliko bandymą su kiaušiniu. Reikėjo sugalvoti prietaisą, kuriame kiaušinis, metamas iš balkono, nesudužtų. Ir toks prietaisas buvo išrastas! Taip pat dalyvavome  programavimo ir airių kultūros pamokose,  pabandėme žaisti įvairius airiškus žaidimus. Vakare žiūrėjome lietuvišką filmą „100 metų kartu“, už šią galimybę esame dėkingi Lietuvos ambasadai Airijoje. Visiems  didelį įspūdį paliko kalbintų žmonių patirtis. Ketvirtadienį mokiniai išsiruošė į  ilgą kelionę namo. Visiems mainų programos dalyviams labai patiko išvyka, nes joje turėjo galimybę ne tik tobulinti anglų kalbos žinias, bet ir susidraugavo su Beech Hill koledžo mokiniais, kurie balandį atvyks į mūsų mokyklą, o visi projekte dalyvavę Vilniaus Gabijos gimnazijos mokiniai tapo gerais draugais ir tikimės, jog atsiradęs ryšys nenutrūks dar ilgai.

Parengė A. Kniška ir D. A. Bražinskienė