Herit App projekto darbai gruodžio mėn

Gruodžio mėnesį ne tik laukėme Kalėdų ir rūpinomės dovanomis draugams bei artimiesiems, bet ir plušėjome prie projekto Herit App užduočių.

Iš savo partnerių vengrų gavome dešimt tekstų apie Fejėro regiono, kuriame jie gyvena, ir sostinės Budapešto įspūdingiausias lankytinas vietas. Anglų kalba parašytuose tekstuose radome daug įdomios informacijos apie Vengrijos sostinę Budapeštą ir miesto centre stūksančią Budos pilį, Fejėro regiono sostinę Sėkešfehėrvarą, Etyek ir Felčuto kaimelius, nedidelius Tabanijos ir Čekvaro miestelius. Taip pat susidomėję skaitėme apie Balatono ir Velence ežerus ir jų apylinkes bei Pilišo kalnus.

Mūsų mokinių užduotis – šiuos tekstus išversti į lietuvių ir rusų kalbas. Buvo nelengva ir ne iš karto pavyko, nes dirbdami mokiniai suprato, kad geras vertimas reikalauja daug žinių, intuicijos vartojant žodžius ir supratimo, kad negalima teksto versti pažodžiui. Dirbdami mokiniai konsultavosi su anglų, lietuvių, rusų kalbų mokytojomis, taip pat į pagalbą atskubėjo buvę mūsų gimnazijos mokiniai, studijuojantys universitetuose, Aurelija Lieponytė ir Dovydas Zapkus.

Išvertę ir suredagavę  dešimt tekstų, mokiniai juos įrašė.

Informaciją parengė Jūratė Skomantienė