Tolerancijos dienai paminėti – emocijų dėlionė

Turbūt sutiksite, kad pasaulis būtų bent šiek tiek šviesesnis, jei tolerancija taptų ne tik mintimi, bet ir jausmu. Jei kasdien ji kiltų iš širdies, o ne tik racionalaus proto. Jausmai ir emocijos daro pasaulį spalvingą.

Šiandien visi susiduriame su iššūkiu, kai net artimiausių žmonių jausmus tenka „išskaityti“ kompiuterio ekrane. Mokytojams ir mokiniams taip pat. Kokia pamoka be emocijų, be jausmo, be nematomo ryšio…

Tolerancijos dienos dėlionę šiemet taip pat dėliojame ekrane. Vienuoliktokai gavo užduotį keletą dienų prieš pamoką spontaniškai, pasikliaujant vien jausmais pasirinkti spalvą, kuri jiems atspindi tolerancijos esmę. Ir štai kokią spalvingą pasaulio tolerancijos dėlionę sukūrė.

Pamokos metu klausė filosofų Voltero, N. Makiavelio, L. Donskio įžvalgų apie toleranciją,  aptarė nūdienos padėtį, apmąstė, ar tikrai tolerantiškoje aplinkoje gyvena.

Tolerancija nėra abejingumas. Tolerancija – didelė mąstančio žmogaus jėga, daranti pasaulį įvairesnį ir parodanti, kad viso jo spalvos, atspalviai ir skambesiai sukuria tobulą, darnią ir tvirtai sunertą dėlionę.