EDUKACINIS MENO PROJEKTAS JAUNIMUI „KAŽKOKS KEISTAS MENAS“. PARODA „O KUR ŽMONĖS?” / NDG / 2021-11-13–2022-02-06

Nacionalinėje dailės galerijoje įgyvendintas unikalus Baltijos šalyse edukacinis projektas – 2021 m. lapkričio 13 d. atidaryta 23 paauglių rengta paroda, kurioje jaunuoliai viską atliko patys: sukūrė parodos idėją, atrinko kūrinius ir bendravo su menininkais, kūrė parodos architektūrą ir dizainą, tyrė auditoriją bei vykdė parodos reklamą.

Skirtingų Vilniaus miesto mokyklų bendraautorių komandoje – trys Gabijos gimnazijos mokinės: Lijana Ch. (IV E), KAMILĖ P. (IV C) ir URTĖ M. (II b), kurios 2020 m. gruodžio mėn., paskatintos dailės mokytojos, sėkmingai dalyvavo atrankoje ir buvo pakviestos į šį meninį projektą.

Projekto vykdymas prasidėjo 2021 m. vasario mėnesį, kai dalyviams nuotoliniu būdu buvo rengiamos kūrybinės dirbtuvės. Vėliau mokiniai susiskirstė į komandas: kuratorių, architektų, dizainerių ir komunikatorių, ir ėmė dirbti savo pasirinktose srityse. Komandų darbą moderavo profesionalios savo srities mentorės.

Visi dalyviai pradžioje klausė savęs to paties: „Kas čia dabar bus?“ Turbūt sudėtinga įsivaizduoti, kaip galima sukurti parodą karantino metu, kai gyvenimas vyksta ekranuose. Nepaisant pandemijos sukeltų sunkumų, penktadienio vakarais vykdavę projekto susitikimai pralėkdavo žaibo greičiu. Nuo pat pirmųjų nuotolinių vaizdo skambučių dalyviai buvo nusiteikę komandiniam ir kūrybiškam darbui. Dabar, paklausus dalyvių apie jų įspūdžius, daugumos atsakymuose galima rasti vieną panašumą – „vertinga patirtis“. Juk ne kasdien gali veikti tai, ką veikia tik profesionalai, ir dar gauti galimybę klausti ir mokytis iš jų pačių. Tiesa, paaugliai ne tik sužinojo naujų dalykų, bet ir tobulino savo „minkštąsias kompetencijas“ – atsakomybės jausmą, gebėjimą dirbti komandoje, drąsiai ir aiškiai reikšti savo mintis, priimti ir formuluoti kritiką. Galiausiai vienas iš gražiausių projekto laimėjimų – naujos neįkainojamos draugystės.

Išties projekto metu buvo patirta daug iššūkių, sunkumų ir pergalių. Tačiau visi bendraautoriai sako, jog jų tikslas – sukurti tokią parodą, kuri nebūtų nuobodi jaunimui, – pasiektas.

Nuoširdžiai kviečiame Gabijos bendruomenę aplankyti šią unikalią parodą.

Informaciją bei nuotraukas pateikė Kamilė P. (IV C) ir dailės mokytoja Ramutė B.

https://tinyurl.com/v95txsy3

www.ndg.lt/parodos/parodos/o-kur-žmonės.aspx