III vieta „Europos kalbų labirinte 2022“

Vilniaus Gabijos gimnazijos komanda vasarą atliko kūrybinį darbą – sumontavo filmuką apie užsienio kalbų svarbą ir buvo atrinkta į Europos kalbų dienos Protų kovų „Europos kalbų labirintas 2022“ finalą!
Rugsėjo 26 d. penkių mokinių (Elžietos, Paulinos, Pauliaus, Tumo, Viltės) ir mokytojos Lauros komanda VGG varžėsi su kitomis šešiomis komandomis iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių bei Švenčionių. Finalą ir kelionę į Europos parlamentą laimėjo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija. Europos kalbų dienos renginius globojo LR Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Kelionę į Europos parlamentą padovanojo EP narys Juozas Olekas.
Protų kovos vyko keturiais etapais. Kiekvieną etapą sudarė 10 klausimų. Teisingiems atsakymams pateikti prireikė filologijos, geografijos, istorijos, biologijos, ekonomikos žinių, kritinio mąstymo bei komandinio darbo. Paskutinis etapas buvo muzikinis – skambėjo Eurovizijos dainos. Nelengvai, bet pakankamai linksmai VGG komanda laimėjo III vietą!
Pauliaus įspūdžiai po renginio:
„Labai patiko muštis protais. Manau, kad labai šaunu, jog yra žmonių, kurie organizuoja tokius renginius, kuriuose supranti Europos kalbų ir kultūrų įvairovę ir svarbą“.

VIKC | viena pirmųjų kalbų mokymo(si) įstaigų Lietuvoje
VIKC | viena pirmųjų kalbų mokymo(si) įstaigų Lietuvoje

Informaciją parengė ekonomikos mokytoja Laura Stašauskienė