ISTORIJOS IR MENO JUNGTYS Erasmus+ projekte „Art and Literature in Education’s Nature. Is it an A.Li.E.N.?“

 

Balandžio 24–29 dienomis sulaukėme svečių iš Italijos, Graikijos, Kroatijos ir Turkijos mokyklų.

 

 

Kartu pradėjome penktąjį, deja, jau paskutinį, Erasmus+ projekto ,,Art and Literature in Education’s Nature. Is it an A.Li.E.N.?“ mobilumą. Visos veiklos Lietuvoje buvo siejamos su meno ir istorijos jungtimis.

Pirmą dieną Gabijos gimnazijoje svečius šiltai pasitiko lietuvių komanda. Visi dalyviai susirinko gimnazijos aktų salėje, kurioje svečius pasveikino gimnazijos meno kolektyvai. III ir IV klasių mokiniai paruošė šokių pasirodymus, mišrusis choras ir Dainos teatras pradžiugino dainomis.

 

 

Vėliau svečiai pristatė savo šalies ir Lietuvos sąsajas. Kroatai atrado bendrų sąlyčio taškų su Jogailos valdymu, italai priminė, kad Bona Sforca darė įtaką Lietuvos kultūrai, turkų mokiniai pasidalijo kulinarijos panašumais, o graikai priminė Graikijos ir Lietuvos keramikos panašumus.

 

 

Mūsų gimnazijos mokinės Otilija ir Agnė svečius supažindino su Lietuvos kultūros ženklais – iš šiaudų gaminamais sodais, baltų simboliais, juodąja keramika ir tautiniais drabužiais.

 

 

Projekto dalyviai su Lietuva susipažino ir dalyvaudami viktorinoje „Kahoot“, o vieniems kitus geriau pažinti padėjo komandos formavimo užduotys.

 

 

Po pietų mokinių laukė kūrybinė užduotis – kiekvienas ant drobinių maišelių perkėlė baltų simbolius.

 

 

Pirmą dieną pabaigėme prie arbatos puodelio, vaišindamiesi mūsų  gamybos skanėstais.

Antrą dieną aplankėme Valdovų rūmus, kuriuose įvyko istorijos ir dailės pamoka bei ekskursija po rūmus.

 

 

Mokiniai galėjo pasidaryti savo papuošalą pagal senovinę techniką.

 

 

Po pietų visi pasivaikščiojome po senamiestį su gidu ir išgirdome užburiančią pastatų istoriją.

 

 

Trečią dieną pradėjome nuo Aušros vartų, Filharmonijos ir Šv. Jonų bažnyčios, bet įspūdingiausia turo dalis buvo kalbančios skulptūros. Mokiniai galėjo skenuoti QR kodus ir sužinoti skulptūrų istoriją.

 

 

Po skanių pietų aplankėme MO muziejų, kuriame pamatėme moderniosios dailės kūrinių ir naują ekspoziciją „Vilniaus pokeris“.

 

 

Ketvirta diena buvo skirta susipažinti su skirtingomis kultūromis Lietuvoje. Mes apsilankėme Trakuose, kur tyrinėjome tautinės mažumos – karaimų architektūrą, istoriją ir kultūrą.

 

 

Paskutinė projekto diena prasidėjo gimnazijoje. Kiekviena šalis pristatė savo nacionalines dainas, geriausiai reprezentuojančias tautą ir jos charakterį.

 

 

Vėliau vyko darbas mišriose grupėse, kuriose mokiniai kūrė istorijas, paremtas per trejus projekto metus perskaitytomis knygomis. Intertekstualiose sukurtose istorijose susitiko skirtingų knygų veikėjai, kuriems teko nelengvi išbandymai. Vėliau mokiniai turėjo progą jas pristatyti.

 

 

Dienos pabaigoje svečiai aplankė Okupacijų ir laisvės kovų muziejų, kuriame plačiau susipažino su sovietų okupacija Lietuvoje. Svečiai jau išmanė skaudų mūsų šalies likimą, nes visi per trejus projekto metus buvo perskaitę Rūtos Šepetys romaną ,,Tarp pilkų debesų“.

 

 

Visi dalyviai buvo apdovanoti sertifikatais už dalyvavimą projekte.

Vakare mokiniai mėgavosi paskutinėmis akimirkomis su savo draugais ir vakarinio Vilniaus magija.

 

 

Paskutinė diena paliko nepamirštamų įspūdžių, o projektas paskatino domėtis kitomis kultūromis bei leido susipažinti su žmonėmis iš kitų šalių ir pradėti naujas draugystes.

Daugiau įsimintinų akimirkų Agnės (III D) sukurtame nuotraukų filmuke: žiūrėti čia

Nuotraukų autoriai – projekto dalyviai ir mokytoja Eglė Šenderovienė
Parengė Viltė (II c), Kotryna (II c) ir mokytoja Vilija Rutkauskienė